PREŽIVELI VRUĆE GOSTOVANJE: Bukovčani nakon preokreta do vredne pobede! Prišli lideru na samo dva boda (VIDEO)

OFK Sirig Fruškogorski partizan

Fudbaleri ”Fruškogorskog partizana” uspeli su da osvoje sva tri boda na teškom gostovanju u Sirigu protiv istoimene ekipe.

OFK Sirig 1:3 Fruškogorski partizan

Iako je ekipa iz Bukovca kvalitetnija, postojao je opravdan strah da će se u Sirigu teško osvojiti sva tri boda. Ipak, izabranici Marka Tomljanovića i Marija Gurana odigrali su kako se od njih očekivalo i osvojili vredna tri boda.

Pre početka utakmice minutom ćutanja odana je počast nedavno preminulom predsedniku ”OFK Siriga” Nikoli Vukašinoviću. Domaćin je došao do prednosti u 30. minutu utakmice nakon soloprodora Bojana Radića. Imao je na leđim defanzivca Klincova koji nije smeo da ga faulira zbog žutog kartona koji je zaradio minut ranije. Lopta je završila iza leđa Lalića, zakačivši prilikom šuta defanzivca gostujuće ekipe. Nije dugo trajala radost u taboru ”OFK Siriga” jer je dva minuta kasnije Vladimir Dević nanizao par igrača domaćih i rutinski pogodio gol za poravnanje u 32. minutu.

Gosti su preuzeli terensku inicijativu u drugom poluvremenu. Polako su počeli da stežu obruč oko gola domaćih. Džoker sa klupe Boris Gadžić bio je koban za ”plave”. Nakon samo dva minuta provedena u igri upisao je asistenciju. Preglavao je loptu na drugu stativu a tamo se samo ”poklonio” novajlija Poznanović, za potpuni preoket i veliku radost gostujućih pristalica u 69. minut utakmice. Pitanje pobednika upravo je rešio Gadžić u 83.minutu . Iz srca kaznenog prostora nakon okreta, pogodio je gol za 1:3. Čuvar mreže Jorgić ništa nije mogao.

Vredna pobeda za ekipu iz Bukovca. Smanjili su bodovni zaostatak za liderom iz Temerina koji je remizirao u Sremskoj Kamenici. Sada je bodovna razlika samo dva boda, a jesenji šampion sada nema više pravo na kiks.

Sudijska trojka: Ćurčić Miroslav, Stanić Srđan i Kovačević Dragan

Delegat utakmice: Milanović Tihomir

OFK Sirig: Jorgić, Rajačić, Brežnjak, Ciganović, Vukelja, Soldat, Radić (od 59. Vujanović), Kosić, Dekić (od 75. Grujičić), Grgić (od 52. Kojović), Ružin.

Fruškogorski partizan: Lalić, Dević, Roganović, Klincov (od 75. Kantar), Stojanović, Dević (od 84. Antonić), Dulić, Ilić, Prolić (od 67. Gadžić), Poznanović, Malinović.