STARTOVALE DVE NOVOSADSKE LIGE! Nije bilo većih iznenađenja. Pogled na rezultate i tabele!

U vikendu koji je iza nas startovale su Prva i Druga novosadska liga.

Prvu novosadsku ligu otvorile su dve utakmice koje su bile na programu u subotu. Crvena Zvezda dočekala je Jedinstvo iz Gospođinaca a nakon devedeset minuta igre došlo je do podele bodova. Fruškogorski partizan iz Bukovca deklasirao je na svom terenu novajlije u ligi OFK Sirig, rezultat je bio 5:0. U nedelju su odigrane preostale utakmice u okviru prvog kola a najzanimljivije bilo je u Temerinu gde su se sastali TSK i Fruškogorac iz Sremske Kamenice. U izuzetno dinamičnoj utakmici domaćin je uspeo da dođe do prva tri boda. U Petrovardinu su koplja ukrstili domaći Petrovaradin i gosti iz Futoga. Futožani su poveli golom Dušana Sirara koji je iskoristio ”ničiju” loptu i preciznim udarcem doneo prednost. Da gosti ne odnesu sva tri boda pobrinu se Stanišić Vladimir u 86. minutu utakmice. Rezervirsta Mudrić pogodio je stativu, a na odbijenu loptu natrčao je upravo Stanišić postigavši gol za konačnih 1:1. Utakmica između Tatre i Bačke iz Begeča prekinuta je zbog jakog nevremena u Kisaču, pa je utakmica bila pomerena za 24 časa. Domaći su slavili minimalnim rezultatom 1:0, strelac je bio Đorđević.

Tabela nakon odigranog 1. kola

Što se tiče Druge novosadske lige, novajlija u ligi ekipa Sofeksa na svom terenu razbila je Slogu iz Loka sa čak 11:0. Domaćin je bio izuzetno raspoložen, a najviše su se istakli Bubulj Marko i Kutanjac Uroš koji su postigli po tri gola. Na Slanoj bari odigran je derbi prvgo kola. Ekipa Proletera 1951 dočekala je Susek. Domaćin je poveo golom Ždere u 11. minutu utakmice. Pad koncetracije doveo je do preokreta. Prvo je Šodić zatresao mrežu za 1:1 u 75. minutu, da bi sedam minuta kasnije Dudić Živan postavio konačnih 1:2. U malom komšijskom derbiju između Slanobarca i Borca (NS) gosti su rutinski došli do prva tri boda, pobedivši 1:6.

Zbog neparnog broja klubova u Drugoj novosadskoj ligi, Hajduk iz Čuruga bio je slobodan u prvom kolu.