SUSEK pobedom obezbedio VIŠI rang! Ubedljivo slavili na gostovanju i KUPILI kartu za Prvu novosadsku ligu (FOTO ; VIDEO)

Slanobarac Susek

U okviru 28. kola Druge novosadske lige u Novom Sadu su se sastali ”Slanobarac” i ”Susek”.

Slanobarac 0-8 Susek

Fudbaleri ”Suseka” ostvarili su pobedu koja ih je odvela u viši rang dva kola pre kraja prvenstva jer sad imaju nedostižnu bodovnu prednost. Iako mnogi nisu ni dovodili u pitanje plasman u viši rang s obzirom na slabašnu konkurenciju, postojala je određena doza bojaznosti. Sada je sve jasno a uz ”Proleter 1951” sa Slane Bare i ekipa ”Suseka” će od naredne godine biti član Prve novosadske lige. Ostaje nam još samo da vidimo ko će šampion.

Od samog starta videlo se da je ekipa ”Suseka” mnogo bolji rival na terenu. Nije dugo trebalo da povedu. U 7. minutu gol je postigao Minić Luka. Samo četiri minuta kasnije još jednom je bio brži od odbrane i povisio na 0:2. U 23. minutu Morina je umakao odbrani, obišao golmana i pogodio prazan gol za 0:3. Jeremić Živojin je u 23. minutu takođe postigao gol za 0:4. Nespretna rekacija u odbrani nakon šuta Bakoša koštala je domaće petog gola. Do poluvremena strelac prva dva gola upisao je het-trik. Iz teške situacije je pogodio za 0:6 a to je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom delu utakmice gosti su napravili trostruku izmenu. Domaćin je to uspeo da iskoristi i stabilizuje se. Počeli su polako da igraju i stvaraju šanse ali je gostujući čuvar mreže Lošić svaki udarac uspešno zaustavio. Zatresla se čak i prečka, ali je mreža na golu sačuvana. U 73. minutu Morina je iskoristio brzo izveden faul u postigao svoj drugi gol na utakmici. U 80. minutu teško se povredio trostruki strelac na utakmici Minić Luka. Nakon faula dobio je žestok udarac po zglobu pa teren nije mogao sam da napusti. Povreda u tom trenutku nije delovala bezazleno. U 85. minutu postavljen je konačan rezultat a strelac je bio Bakoš Vladimir.

Pobeda koja je ”Suseku” obezbedila viši rang, u preostala dva duela juriće prvo mesto uz nadu da ”Proleter” negde može da prospe bodove.

Sudijska trojka: Milojević Nikola, Radić Stefan i Bakić Đorđe

Delegat utakmice: Radin Žarko

Slanobarac: Kokanović, Knežević, Pašić, Krasnići, Kondić, Haljimi, Umićević, Macakanja, Greku (od 46. Šekularac), Jusufi, Davidov (od 46. Nenezić).

Susek: Lošić, Dudić, Mrvičin (od 46. Radović), Jeremić, Rapić, Prolić (od 46. Matić), Kolar, Morina, Minić, Celin (od 46. Vokić), Bakoš.