SUSEK PREOKRETOM DO POBEDE! Sofeks poveo, pa ispustio prednost u drugom poluvremenu! Simić ponovo džoker (FOTO, VIDEO)

Sofeks Futog Susek
Sofeks 1-4 Susek

U okviru 10. kola Druge novosadske lige u Futogu su se sastali drugoplasirani ”Susek” i domaća ekipa ”Sofeksa”

Ne treba preterano naglašavati da su gosti iz Suseka bili favoriti u ovoj utakmici, ipak ni fudbaleri ”Sofeksa” nisu ekipa za potceniti što se ispostavilo već u 4. minutu utakmice. Apić je vratio loptu do čuvara mreže Lošića a ovaj je lošim dodavanjem pogodio kapitena domaćih Sofranin Nikolu kojem nije bilo teško da pogodi mrežu za 1:0! Par minuta kasnije i desni bek domaćih Tokin oprobao je svoj udarac, međutim, šutirao je pored gola. Gosti nisu uspevali da naprave gol šansu, kružili su oko kaznenog prostora i centaršutevima pokušvali da ugroze gol na kojem je stajao Janjić Ivan. Prek kraj prvog poluvremena domaćin je imao najbolju šansu za povećanje prednosti. Popović je odličnom varkom napravio prostor za udarac ali je njegov šut odbranio Lošić Dalibor.

U drugom poluvremenu potpuno druga slika. Stigao je umor domaće fudbalere, a fizička sprema gostiju iz Suseka polako je dolazila do izražaja. Igrao se 55. minut, lopta sa desne strane stigla je do Bakoša koji ju je sproveo do Klaića koji majstorskim udarcem sa ivice kaznenog pogađa dalji ugao gola za 1:1. Janjić je paradom samo ulepšao pogodak. Nije se dugo čekalo na preokret. U igru je ušao džoker trenera ”Suseka” napadač Simić Slobodan kojem je bilo dovoljno samo petnaest minuta da zatrese mrežu. Guberinić je nasamario Tokina i lepim centaršutem pronašao Simića koji iz prve sprovodi loptu u mrežu za preokret u 67. minutu utakmice. Tri minuta kasnije, nakon čarki i odgurivanja iz igre su isključeni upravo Simić i kapiten domaćih Sofranin pa su obe ekipe do kraja ostale sa igračem manje. Manji broj igrača više je odgovarao gostima koji su preko rezerviste Bakoša povećali prednost. Umakao je odbrani ”Sofeksa” i rutinski pogodio za 1:3 u 83. minutu utakmice. Na isteku regularnog dela igre domaćin je imao šansu da smanji prednost, Popadić je centrirao a Crepulja glavom prebacuje gol. U poslednjem napadu na utakmici, nakon šuta Krstića lopta pogađa upravo Crepulju koji menja pravac lopti i vara mlađanog čuvara mreže i to je 1:4 u 92. minutu utakmice.

”Susek” se ovom pobedom popeo na prvo mesto, makar na 24 sata jer ekipa ”Proletera” u nedelju gostuju u Vilovu. Domaća ekipa ”Sofeksa” odigrala je mušku utakmicu i dobro namučila goste, odlično i taktički su odolevali napadaima čitavo prvo poluvreme, ipak, nije bilo snage za čitavu utakmicu.