TSK IZ TEMERINA JESENJI PRVAK! Jedinstvo iz Gospođinaca slavi Marka Jovanovića! Vulić za spas Futoga u nadoknadi vremena (FOTO ; VIDEO)

TSK šampion

U vikendu koji je iza nas spuštena je zavesa na jesenji deo Prve novosadske lige a odigrane su utakmice 15. kola.

Kišovit i hladan vikend obeležio je poslednju takmičarsku nedelju u 2022. godini. Obilne padavine napravile su dosta poteškoća na travnatim podlogama, ali sve utakmice su redovno odigrane. Tri duela odigrana su u subotu a preostalih pet u nedelju. Nije bilo utakmica bez golova, postignuto je 25 pogodaka.

TSK 3-2 ŽSK

Fudbaleri ”TSK”-a iz Temerina u poslednjem kolu ostvarili su pobedu i tako osvojili jesenju titulu. Iako im je rezultat iz Sremske Kamenice išao na ruku, njih je interesovala samo pobeda pa na kraju odlaze na zasluženi odmor sa +4 u odnosu na prvog pratioca. Odlično su otvorili utakmicu, najbolji strelac domaćih već u prvom minutu postigao je pogodak za 1:0. Prednost su povisili u 28. minutu utakmice nakon kaznenog udarca. Odgovornost je preuzeo kapiten Pupovac Jovo, šutirao je u levu stranu. Gostujući čuvar mreže Savanović Draženko nije uspeo da pročita njegovu nameru. Na početku drugog poluvremena ”ŽSK” se vraća u igru, Miloš Ninković je smanjio prednost na 2:1 u 53. minutu utakmice. Rezultatska neizvesnost trajala je sve do 79. minuta kada je Nemanja Bjelanović povisio prednost svoje ekipe na 3:1! Šest minuta kasnije Aleksandar Bogdanov ponovo je vratio utakmicu u neizvesnost jer je u 85. minutu pogodio za 3:2. Ipak, do kraja više nije bilo promene rezultata.

TSK
Slavlje igrača nakon utakmice – FOTO: printskrin/instagram/tsk_temerin

Sirig 4-1 Tatra

Osma vezana utakmica bez poraza za ekipu ”OFK Siriga”. Pobeda za kraj jesenje trke i za poziciju broj šest sa 25 osvojenih bodova. Mrežu gostiju načeli su sa bele tačke u 19. minutu utakmice. Gosti iz Kisača su na  iznenađenje svih prvi došli do prednosti, Marko Đaković je u 15. minutu utakmice doneo prednost svojoj ekipi. Nije dugo trajalo radovanje u taboru ”Tatre” jer je domaćin sa bele tačke došao do poravnanja. Precizan sa penala bio je Nikola Laković. Pročitao je stranu Branislav Hrćan ali je udarac bio isuviše snažan. U drugom poluvremenu blickrig ”Siriga”. Branko Karać je u 65. minutu doneo preokret da bi minut kasnije rezervista Dragomir Dekić povisio na 3:1. Probio je Laković po desnoj strani i poslao loptu koji maestralnim udarcem sa ivice kaznenog pogađa rašlje. Konačan rezultat postavio je Karać svojim drugim golom na utakmici u 81. minutu. Ispratio je igru i ostao sam na drugoj stativi, samo je ubacio loptu u gol.

OFK Sirig Tatra
OFK Sirig 4:1 FK Tatra – FOTO: printskrin/faceebok/ofksirigsirig

OFK Futog 2-1 Dinamo

Pobeda u poslednjim sekundama utakmice za mirniju zimsku pauzu. Duel između dve ekipe iz donjeg dela tabele privukao je dosta pažnje. I jednoj i drugoj ekipi bodovi su bili neophodni za beg iz opasne zone. Domaćin je do prednost došao pred kraj prvog poluvremena, strelac je bio mladi Marko Medić u 43. minutu utakmice. Gosti su se dobro ispromašivali a do zasluženog gola došli tek u 80. minutu utakmice, strelac je bio Igor Živko. Bližio se kraj, mirisalo je na remi a onda šok u završnici. Aut u blizini korner zastavice i lopta do kapitena Čepića koji je prima i uz gol aut liniju unosi u kazneni prostor do peterca odakle vraća povratnu loptu na jedanest metara pravo do Luke Vulića koji je punim stopalom zakucava u prvi ugao za 2:1 u 93. minutu utakmice. Gostujući čuvar mreže Miloš Martinović ništa nije mogao.

Luka Vulić
Strelac pobedonosnog gola Luka Vulić

Cement 2-0 OFK Jugović

Uspeli su izabranici Mirka Babića da prebole prošlonedeljni poraz u Petrovaradinu. Terensku inicijativu domaćin je krunisao golom u 38. minutu. Gol je postigao kapiten domaće ekipe Aleksa Mijailović, šutirao je sa ivice kaznenog ugla u golmanov desni ugao. Bacio se gostujući čuvar mreže Nikola Srdanović ali bezuspešno. Mogli su i gosti iz Kaća u par navrata da dođu do poravnanja, ali falila je kvalitetna završnica. Sve dileme otklonjene su tek u 85. minutu utakmice kada je glavni arbitar Grgurović pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Danilo Kovačević. Šutirao je dovoljno visoko da Srdanović koji je pročitao stranu ne uspe da je zaustavi.

Golovi ekipe ”Cementa”:

View this post on Instagram

A post shared by Fk Cement (@fk_cement1913)

Fruškogorac 2-1 Fruškogorski partizan

Pobeda domaće ekipe za spas polusezone. Uspeli su izabranici Dragana Šipke da uhvate poslednji voz za opstanak u trci za najviši plasman, nakon drame savladali su jednog od glavnih konkurenata. Gosti su došli do prednostu 3. minutu, ali je neposredno pre pogodka dosuđen faul u napadu. Domaćin nije uspeo dve odlične šanse da pretvori u gol. Bukovčani u 52. minutu dolaze do prednosti. Dević je iskoristio lošu reakciju odbrane i udarcem pored golmana Rankova pogodio malu mrežu i doneo prednost svojoj ekipi. Sedam minuta kasnije ”Fruškogorac” nakon penala dolazi do poravnanja. Precizan sa bele tačke bio je kapiten Dragojlović. Par minuta gosti su mogli do nove prednosti, Klincov je nakon kornera zatresao prečku. A onda u 80. minutu utakmice preokret, brza kontra domaćina i poprečno dodavnje Baletića za Stefana Krpovića koji pogađa nebranjeni gol za 2:1. Do kraja utakmice nije bilo izglednih šansi.

Sremska Kamenica Fruškogorac
Kiša nije sprečila publiku da isprate derbi

Jedinstvo 2-1 Bačka 1923

”Jedinstvo” iz Gospođinaca nema poraz na svom terenu. I u poslednjoj takmičarskoj utakmici u 2022. na svom terenu uspeli su da osvoje bodove, ovog puta sva tri. Iako je odlična ekipa ”Bačke 1923” iz Đurđeva povela u 20. minutu golom Dejan Trivunovića, domaćin se nije predavao. Želja za pobedom i novim bodovima krunisana je sa dva gola u završnici i to oba nakon kornera! Prvo je u 72. minutu nakon kornera Luka Ikonić spustio loptu do Marka Jovanovića koji udarcem iz prve po zemlji donosi poravnanje. Nije se tu zaustavio domaćin, još odlučnije su krenuli u napad iako su u 78. minutu utakmice ostali sa igračem manje jer je iskusni napadač Zoran Zukić zaradio drugi žuti karton. A onda u 81. minutu još jedan korner za ”Jedinstvo”. Dimić je centrirao a na pravom mestu se još jednom našao Marko Jovanović koji glavom pogađa prvi ugao gola i donosi preokret 2:1! Tri boda su ostala u Gospođincima.

Jedinstvo Gospođinci
FK Jedinstvo 2:1 FK Bačka 1923 (slavlje nakon gola) – FOTO: printskrin/instagram/jedinstvo_gospodjinci_1919

Omladinac 0-2 Petrovaradin

Nije uspela domaća ekipa da nastavi mini seriju utakmicu bez poraza. Ovog puta na svom terenu dočekali su ekipu ”Petrovaradina” koja je došla na krilima pobede nad trećeplasiranim ”Cementom”. Gosti su bolje ušli u utakmicu i svoju inicijativu naplatili u 28. minutu kada je na asistenciju Mudrića brzonogi Popović umakao odbrani i rutinski savladao Munjaša za 0:1. Mogao je domaćin vrlo brzo da utakmicu vrati na početak ali je lob udarac Đukanovića otišao preko gola. Nije bilo većih uzbuđenja sve do 70. minuta. U kaznenom prostoru ”Omladinca” oboren je Erceg a glavni arbitar pokazao na belu tačku. Nakon žustre reakcije domaćih fudbalera iz igre je isključen kapiten Savić. Penal je poništen nakon konsultacije glavnog arbitra sa svojim pomoćnicima. Ipak, u 76. minutu gosti dolaze do još jednog gola. Erceg je pogodio za 0:2 i otklonio sve dileme.

FK Petrovaradin
”Petrovaradin” – startnih 11

Bačka (B) 1-3 Crvena Zvezda

Novi brejk Crvene Zvezde, ovog puta u režiji Nemanje Stankovića. Uspeli su pobedom da završe polusezoni gosti iz Novog Sada. Već u 12. minutu utakmice najbolji strelac ekipe Nemanja Stanković Cone načeo je mrežu domaćina, probio je sam po levoj strani i maestalno pogodio dalji ugao gola. To je ujedno bio u rezultat prvog poluvremena. Sredinom drugog poluvremena Stanković postiže svoj drugi gol, ćušnuo je loptu u gol u 67. minutu. Nadu domaćima vratio je kapiten i centarfor Nikola Leđanac golom u 84. minutu. Ipak, samo minut kasnije usledio je šok za domaću ekipu jer je upravo Nemanja Stanković postigao svoj het-trik nakon povratne lopte precizno je pogodo mrežu gola na kojem je bio Mandić.