Marijana Đurić iz Sekretarijata za poslove odbrane, vanrednih situacija i koordinaciju izjavila je danas da će država zajedno sa Gradom Beogradom i nadležnim organima uraditi ono što je u njihovoj nadležnosti kako bi blokada protekla potpuno u redu, u vidu postavljanja cisterni sa pijaćom vodom kao i dežuranja ekipa Hitne pomoći.
– Postavićemo za potrebe učesnika cisterne sa pijaćom vodom, kante za odlaganje smeća, a tu će biti i ekipa Gradske čistoće i biće postavljeni mobilni toaleti, a biće i dežurne ekipe Hitne pomoći dokle god bude učesnika – rekla je Đurić za Tanjug.
Ona je apelovala na građane da koriste alternativne vidove prevoza, jer će prevoz biti izmenjen pošto je najavljena blokada jedne od najvećih raskrsnica u gradu Beogradu.
Gužve već od 9 sati
Ovog jutra u Beogradu gužve ima u svim delovima grada zbog blokade Autokomande. Kako bi uštedeli sebi vreme i živce, pratite naše uživo kamere i izbegnite kilometarske kolone.
Autokomanda je već zatvorena za saobraćaj, kao i Slavija, što je izazvalo ogromu gužvu u Nemanjinoj ulici.
Ništa bolja situacija nije ni na Zelenom vencu, kao i u Ulici kneza Miloša.
24sedam.rs