Претрага
Close this search box.

Ćao Miloše, jel možeš da mi središ da pređem kod vas? Urnebesna montaža veštačke inteligencije! (VIDEO)

Copyright Twitter

Đilas: Ne mogu više sa Marinikom i Mikijem. Koliko god da im dam para, traže još!!!

Na društevnoj mreži X pojavila se urnebesna montaža veštačke inteligencije na kojoj šef Stranke slobode i pravde Dragan Đilas moli premijera Miloša Vučevića da pređe u Srpsku naprednu stranku jer ne može više da izdrži sa Marinikom Tepič i Mikijem Aleksićem.

– Ćao Miloše, je’ l mozeš da mi središ da pređem kod vas jer ne mogu više sa Marinikom i Mikijem. Koliko god da im dam para, traže još – čuje se na urnebesnom snimku. Reakcija premijera Vučevića, kako pišu u komentarima na mreži X je neprocenjiva!

Iako je ovo montaža napravljena uz pomoć veštačke inteligencije, posetioci društvene mreže X komentarišu i da u svakoj šali ima pomalo i istine..

Prethodnih dana svedočili smo raznim audio zapisima, ali veštačka inteligencija može daleko više da smontira, šro pokazuje i ovaj urnebesni video!

Podsetimo, perjanica Dragana Đilasa i jedna od glavnih opozicionih lešinara Marinika Tepić objavila je audio-snimak za koji kaže da se na njemu čuje “Zobenica kako daje instrukcije da aktivisti SNS izazovu incidente na akciji petkom u 11.52, vređaju opoziciju, snimaju, njemu šalju sve to, a on će medijima”.

Ona je tvrdila da je na snimku potpredsednik Skupštine Vojvodine Damir Zobenica koji daje detaljne instrukcije da aktivisti SNS izazovu incidente na protestu opozicije. Naravno, Šolakovi mediji su preneli ovu vest kao pravu, i time pokušali još jednom da opravdaju nerede koji se svakodnevno prave na ulicama u režiji opozicije.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je demantovao ove navode istakavši je da je u pitanju kreacija napravljena uz pomoć veštačke inteligencije.

Koliko juče je na istoj društvenoj mreži osvanuo novi audio zapis identične sadržine, samo što je ovaj put upotrebljen glas Marinike Tepić.

– Ove lokacije će biti blokirane i treba pratiti da li će još neke od lokacija biti blokirane. Imamo zadatak da na svim ovim lokacijama sem železničke stanice, raskrsnice kod Železničke stanice u Novom Sadu, obezbedimo ljude koji nisu prepoznatljivi, koji nisu funkcioneri, koji će doći da vređaju ove ljude, da se bune što se blokira, tj. da se vređaju opozicioni lideri – čuje se na audio-snimku, a glas koji izgovara ove reči je glas Marinike Tepić.

Primetno je da nema razlike, i da je lako poverovati i u jedan i u drugi, ali i u ovaj sada VIDEO zapis na kom su Dragan Đilas i Miloš Vučević.

Kako funkcioniše veštačka inteligencija?

OpenAI, lider u istraživanju veštačke inteligencije, nedavno je otkrio revolucionarni alat – Voice Engine, model za kloniranje glasa koji može replicirati ljudski glas iz samo 15-sekundnog audio uzorka.

Voice Engine analizira audio snimke kako bi uhvatio specifične karakteristike glasa, uključujući ton, intonaciju, i modulaciju. Uz pomoć algoritama dubokog učenja poput konvolucijskih i rekurentnih neuronskih mreža, model uspeva da izgradi detaljan profil govornikovog glasa. Jednom kada „nauči“ kako glas zvuči, sistem može generisati novi audio zapis koji je gotovo identičan originalu.

Kako funkcioniše alat za kloniranje glasa zasnovan na veštačkoj inteligenciji nije samo fascinantno, već i pokazuje složenost tehnologije iza dubokog učenja. Ovaj proces započinje prikupljanjem velike količine audio snimaka originalnog govornika. Ovi snimci se zatim koriste za obučavanje AI modela, pri čemu se algoritmi dubokog učenja usredsređuju na razumevanje kako specifični aspekti glasa – poput intonacije, modulacije i akcenta – variraju u različitim kontekstima.

Ovaj alat ima širok spektar primena. U obrazovanju, može se koristiti za kreiranje personalizovanih audio knjiga ili predavanja u glasu poznatog profesora. U industriji zabave, glumci bi mogli snimati svoje glasove, omogućavajući kreatorima sadržaja da ih koriste u različitim projektima bez potrebe za njihovim fizičkim prisustvom u studiju. Takođe, alat nudi rešenje za očuvanje glasova osoba koje su izgubile sposobnost govora usled bolesti ili nesreća, dajući im mogućnost da ponovo ‘govore’ svojim autentičnim glasom.

Kreirana da pomogne čovečanstvu, a ne da ga uništava.

24sedam.rs

Tagovi:

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Povezane vesti