U četvrtak 24. aprila ekipe „Gradske čistoće“ nastavljaju da uklanjaju nelegalne deponije i drugi otpad na teritoriji beogradskih opština.
Ekipe Pogona Stari grad će nastaviti čišćenje platoa u Sremskoj i Prizrenskoj ulici, dok će na teritoriji opštine Palilula ekipe „Gradske čistoće“ uklanjati nelegalne deponije u Bloku Sutjeska.
Na teritoriji opštine Voždovac biće uklanjane „divlje“ deponije na sledećim lokacijama: u Bulevaru Patrijarha Germana, Ulici Vojvode Stepe, Ruža, u Bulevaru Peke Dapčevića, Ulicama Radomira Markovića, Đakona Avakuma, Avalskoj bb, Kragujevačkom putu u naselju Srednji Prnjavor, i na Lipovačkom putu bb, dok će ekipe Pogona Rakovica sanirati nelegalne deponije u Ulicama Patrijarha Dimitrija, Jakova Galusa, i Kneževačkoj ulici.
Ekipe Pogona Novi Beograd sprovešće vanredne aktivnosti na uklanjanju nelegalnih deponija na sledećim lokacijama: u Bulevaru Milutina Milankovića, na Savskom nasipu, u Ulici Jurija Gagarina, na Zemunskom putu, u Brodarskoj ulici, na Starom sajmištu ispod Gazele, i u Ulici Sadika Ramiza.
Kada je reč o aktivnostima Pogona odvoza i deponovanja fekalnih materija, sprobvodiće pražnjenje septičkih jama privremeno smeštenim raseljenim licima iz nehigijenskog naselja Makiš.
Sve ovi napori ekipa „Gradske čistoće“ su deo borbe protiv nepropisnog i nesavesnog odlaganja otpada, a sve u cilju toga da higijena ulica glavnog grada bude na najvišem nivou.
nsuzivo.rs







