SrbijaGlišić: Pobedili smo u Kosjeriću jer su ljudi shvatili namere blokadera

Glišić: Pobedili smo u Kosjeriću jer su ljudi shvatili namere blokadera

spot_img
spot_img

Ministar za javna ulaganja i predsednik Izvršnog odbora SNS-a Darko Glišić izjavio je danas da je Srpska napredna stranka na lokalnim izborima u Kosjeriću ostvarila ubedljivu pobedu zato što ljudi nisu želeli da daju podršku onima koji ih maltretiraju.

Glišić je rekao da je na biračkom mestu u Kosjeriću gde je ponovljeno glasanje na prethodnom glasanju pobedila konkurentska lista, ali da se onda situacija preokrenula zato što su ljudi u tom vremenskom intervalu shvatili namere onih koji ih blokiraju.

– Pogotovo nakon 28. juna, kada su na veliki srpski praznik, na Vidovdan, želeli da izazovu krvoproliće. Pokušali su to da urade, efektnom reakcijom nadležnih organa i naše policije, mi smo sprečili da dođe do nekih ozbiljnijih posledica, ali su oni pokazali svoje pravo lice – rekao je Glišić na TV Prva.

Istakao je da su, imajući u vidu rezultat, građani Kosjerića poslali jasnu poruku.

Glišić je naveo da je SNS do sada uvek gubila na biračkom mestu na kome su izbori ponovljeni, ali da se to apslotno preokrenulo i da je sada ostvarila ubedljivu pobedu jer su građani vrlo dobro razumeli sve što se radi, ko se na koji način odnosi i ko sa koliko odgovornosti pristupa svemu ovome u Srbiji.

Komentarišući blokade, Glišić je kazao da ne želi da Srbija bude zemlja u kojoj će najveća vrednost biti kontejner postavljen na sred ulice, oko koga građani trče i istakao da je reč o ljudima koji nemaju osećaj odgovornosti ni za sebe ni za svoju državu.

Istakao je da je reč o nemoći blokadera jer im obojena revolucija nije uspela.

– Ako stvarno neko misli da će neko da se oduševi time što ćete da ga maltretirate, da mu ne date da prođe ulicom, da ga pritom vređate, jurite, da ga tučete ili neke ljude su uspeli da, kako se to narodski kaže, dohvate tamo pa ih maltretiraju i tuku, ja stvarno ne znam ko normalan može da podrži tako nešto, tako da mislim da će to ići polako ka svom gašanju. Ostaće oni najekstremniji, od njih treba očekivati da budu i najbezobrazniji, ali kao što sam rekao, država je pokazala da je država i očekujem da će na jedan odlučan način da zavede red i da normalno živimo – rekao je Glišić.

tanjug.rs

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

Beograd domaćin tradicionalnog Karnevala brodova

Na rekama u glavnom gradu danas je otvoren 21....

Teretnjaci na Batrovcima čekaju dva sata, za putnička vozila nema zadržavanja

Na graničnom prelazu Batrovci teretna vozila danas čekaju oko...

VUČEVIĆ U SAVINOM SELU: Važno je sačuvati jedinstvo i nastaviti razvoj Srbije

Predsednik SNS-a Miloš Vučević razgovarao je danas sa građanima...