SrbijaKANCELARIJA ZA KiM: Rušenje srpskih nadgrobnih spomenika anticivilizacijski čin

KANCELARIJA ZA KiM: Rušenje srpskih nadgrobnih spomenika anticivilizacijski čin

spot_img
spot_img

Rušenje srpskih nadrgobnih spomenika porodice Jakovljević u Plemetini kod Obilića je vandalski i anticivilizacijski čin onih koji srpskom narodu na Kosovu i Metohiji ne žele ništa dobro, niti žele mir i suživot na ovim prostorima, poručili su večeras iz Kancelarije za KiM.

U saopštenju Kancelarije se ističe da je srpski narod na Kosovu i Metohiji svakodnevno je na udaru albanskih ekstremista i političkih struktura iz Prištine, a da mira nemaju ni pokojnici jer se njihovi grobovi i spomenici skrnave i ruše, a srpska groblja zatiru.

„Rođaci porodice Jakovljević danas su na pravoslavnom groblju u Plemetini zatekli srušen spomenik Spasoju i demoliran spomenik Slavice Jakovljević, što je uznemirilo Srbe koji žive u ovoj srpskoj sredini i koji očekuju zaštitu i reakciju međunarodnih predstavnika.

Ovaj sraman čin ogledalo je mržnje prema svemu srpskom i antisrpske politike iz Prištine koja želi da sa Kosova i Metohije protera i zatre sve srpske tragove“, navodi se u saopštenju.

Iz kancelarije naglašavaju da će šteta porodici Jakovljević biti nadoknađena, ali da je podjednako važno da se počinioci ovog nedela pronađu i adekvantno sankcionišu, umesto da ovakvi etnički motivisani incidenti ostaju nerasvetljeni, „što dodatno stimuliše ekstremiste“.

U Plemetini kod Obilića na Kosovu i Metohiji nepoznate osobe porušile su i demolirale dva spomenika na novom seoskom pravoslavnom groblju, a meštani su o incidentu obavestili policiju.

U Plemetini živi oko 800 Srba, dok ih je pre sukoba na Kosovu i Metohiji bilo više od hiljadu.

tanjug

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

Sramotno: Tajkunskim medijima i blokaderima je i sneg razlog za rušenje države!

Opozicija i blokaderi još jednom su pokazali da im...

Vučević: Najvažnije je da svi dobiju struju, imajte malo poverenja u svoju državu

Predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izjavio...

Vlada Srbije reagovala i pomogla Ivanjici i Mačvanskom okrugu: Stižu brašno, ulje i pirinač…

Vlada Srbije je na sednici usvojila Zaključak o saglasnosti...

OVA BILJKA DONOSI MIR I SREĆU: Evo koliko stabljika treba da imate u kući da biste PRIVUKLI BOGATSTVO

Srećni bambus je jedna od najpopularnijih "lekova" protiv negativne...