Kreće rat do istrebljenja! Proglas i Đilas izmanipulisali studente: Udara svako na svakoga – cilj je vlast bez izbora! (VIDEO)

FOTO: informer.rs

Članovi ProGlasa zloupotrebljavaju energiju studenata da zajašu proteste i ostvare svoje ciljeve. U prevodu traže smenu vlasti bez izbora i mimo parlamenta i traže ostavku predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

Upravo to vidi se na protestima u Srbiji, a što potvrđuje izjava Ivanke Popović iz ProGlasa:

– Znači studenti su uradili ogromnu stvar. Hvala vam što ste to uradili, ali mi preuzimamo sada!

Jedini koji su iznenađeni, i to žestoko, su sami studenti, a svima je jasno da ProGlas i Dragan Đilas predstavljaju jedno te isto.

Na televiziji N1 tokom izveštavanja sa protesta u Novom Sadu izjavu su dali neki od okupljenih studenata koji su rekli da im se ne sviđa to što na protestu govori Zoran Kesić, Dragan Bjelogrlić i da se ograđuju ot Proglasa.

Nakon što su govornici protesta bili Šolakovi ljudi, studenti su se pobunili i kada su videli da je jedan od govornika bio opozicionar Zoran Kesić, svi u glas su počeli da pevaju da on nije deo njih.

Na društvenoj mreži “X” oglasila se žena Vladimira Štimca, jednog od članova opozicije koja organizuje proteste i poručila:

– Kuda li je prošla ova podmetačina sa govornicima eto baš mi nije jasno. Ne mogu da se pravim da ne vidim stvarno al ne smemo dozvoliti da nas podele – navela je Aleksandra Štimac.

Mnogi simpatizeri antisrpske opozije počeli su da se oglašavaju po društvenim mrežama i tako se ograđuju od ProGlasa. Među prvima je voditelj Ivan Ivanović koji ističe da nije njihov član.

– Dodatno, ako slučajno niste primetili nisam član ProGlasa, niti imam ikakve veze sa TV Nova i N1. Ponavljam, pre 10 dana zvali su me novosadski studenti, izglasali tu odluku na plenumu i ja sam sa velikim zadovoljstvom prihvatio. Malo je reći da je bilo divno – poručio je Ivan Ivanović.

Pevač Vlado Georgiev, poznat po svojim opozicionim stavovima poručio je na društvenim mrežama Đilasu i ekipi da “odjebu od studenata”.

– Odjebite od studenata!!! I vi i ovaj NVO serator i ProGlas i svi bre odjebite od studenata, odjebite – napisao je on.

Nekima se činilo da su Đilas i ostali lideri i liderčići najzad otišli u političku penziju. Sada se ispostavilo da su se samo taktički povukli i primirili, pustivši Šolakove medije da neukusnim laskanjem studente vežu za sebe, a dezinformacijama i prećutkivanjem važnih informacija da u društvu održavaju stanje nemira sugerišući da „ovog puta Vučić sigurno pada“.

Sudija Apelacionog suda u Beogradu Miodrag Majić i jedan od vođa “Proglasa” oglasio se na “Iksu”:

– Mnogi od onih koji su verno ćutali svih ovih godina biće ovih dana najglasniji i najpametniji. Savetovaće koga treba slušati a koga ne, ko je pravi a ko podmetnut, ko je iskren a ko nije. Svako vreme lepote i promena dovlači i prvoborce “uz dva svedoka” i demagoge. Razlikujmo ih – naveo je Majić.

Studenti ovo, studenti ono… studenti pešačili do Novog Sada sto kilometara (ima šezdeset i nešto)… Nobel za studente… a onda su studenti sinoć u Novom Sadu najbesramnije pokradeni.

Šta se dogodilo?

Posle jednočasovne blokade tri mosta u Novom Sadu, mimo odluke studentskih plenuma (Informer je objavio saopštenje Plenuma Filozofskog fakuleta) organizovana je 24-časovna blokada Mosta slobode, i taj je skup pretvoren u skup Đilasa i povampirene srpske opozicije

Način na koji je ovo izvedeno je bio koliko perfidan toliko jednostavan: mimo dosadašnje ustaljene tromesečne prakse, na ovom skupu pojavili su se govornici! Okupljenima su se obratili novinari sa Šolakovog platnog spiska Zoran Kesić i Jelena Obućina, osnivač ProGlasa i Šolakov poslovni partner Dragan Bjelogrlić, Ivanka Popović, bivša rektorka Beogradskog univerziteta i član ProGlasa… i da ne nabrajamo dalje, sve u svemu ekipa koju smo prošle i pretprošle godine stalno gledali na skupovima koje je raznim povodima organizovala opozicija.

I to nije sve: na skupu koji se formalno vodio kao „studentski“, iako je organizovan bez saglasnosti studenata, a koji je ProGlas faktički prisvojio, saopšteni su zahtevi, formalno studentski, a faktički opozicioni: ne dolaze u obzir nikakvi izbori, studenti treba da traže prelaznu vladu i Vučićevu ostavku!

Informer.rs

Tagovi:

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Povezane vesti