Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović danas je razgovarala sa predsednicom Senata Uzbekistana Tanzilom Norbajevom o daljem jačanju prijateljskih odnosa Srbije i Uzbekistana i tom prilikom je istakla da naša zemlja ostaje posvećena razvoju partnerskih odnosa sa ovom prijateljskom državom, kao i dijalogu koji doprinosi boljem povezivanju institucija, privreda i razmeni iskustava.
– Izuzetno konstruktivan sastanak sa predsednicom Senata Uzbekistana Tanzilom Narbajevom, bio je prilika da razgovaramo o daljem jačanju prijateljskih odnosa Srbije i Uzbekistana, kao i o konkretnim mogućnostima za unapređenje saradnje u oblastima od zajedničkog interesa, sa posebnim fokusom na jačanje spoljnotrgovinske razmene i podsticanje novih investicija – objavila je Mesarovićeva na svom Instagramu.
View this post on Instagram
Istakla je da je uverena da će dobra saradnja koju negujemo nastaviti da se razvija na obostranu korist naših država i naroda.
– Zahvaljujući politici predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, naša zemlja danas gradi snažne i sadržajne odnose sa partnerima širom sveta, otvarajući nove mogućnosti za saradnju i razvoj – navela je ona.
24sedam.rs







