SrbijaNEVREME VEĆ POČELO U OVOM DELU SRBIJE! Evo koji delovi su još...

NEVREME VEĆ POČELO U OVOM DELU SRBIJE! Evo koji delovi su još na udaru do kraja dana

spot_img
spot_img

Nastavlja se vreo toplotni talas u Srbiji. Jučerašnji dan bio je najtopliji dan u poslednjih nekoliko godina, pri čemu je temperatura četvrti dan zaredom u Ćupriji bila 41 stepen, a u ovom času najtoplije je u centralnim i jugoistočnim predelima Srbije, uz temperature do 38 stepeni.

Nebo nad Srbijom i danas je vedro vreme i uglavnom bez oblaka, osim na zapadu i jugozapadu Srbije. Ovog poslepodneva na zapadu i jugozapadu Srbije ima jačeg razvoja oblačnosti, pa se u toku poslepodneva u ovim predelima očekuju lokalni pljuskovi sa grmljavinom.

U ovom času lokalnih pljuskova sa grmljavinom ima na širem području Zlatibora i u delovima Zlatiborskog okruga biće ih i u narednih dva sata. Kasnije posle podne, jačeg razvoja oblačnosti može biti i na severu Srbije, uz pojavu lokalnih pljuskova sa grmljavinom.

Tropski toplo vreme očekuje se i do kraja sedmice, ali će vrućine malo popustiti. Biće uslova za pljuskove sa grmljavinom i lokalne i izolovane grmljavinske nepogode.

(Telegraf/MONDO/A.B.)

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

AMSS: Bez zadržavanja na putničkim i teretnim terminalima, dobri uslovi za vožnju

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 5.15 časova,...

Posle hladnog jutra, danas sunčano i toplije, temperatura do 20 stepeni

U Srbiji će jutro biti hladno, ponegde sa slabim...

Pravoslavni vernici slave Vaskrs, najznačajniji hrišćanski praznik

Pravoslavni vernici koji poštuju julijanski kalendar proslavljaju najznačajniji hrišćanski...

Danas godišnjica proboja Sremskog fronta

Sremski front, poslednja ozbiljna linija odbrane nemačkih okupatora na...