Oglasio se Vućić nakon sastanka sa Johanom Vadefulom

Povodom susreta sa Johanom Vadefulom, na svom instagram profilu, oglasio se predsednik Aleksandar Vučić.

– Odličan sastanak sa @jowadephul cducsubt sa kojim sam razmenio mišljenja o situaciji u regionu Zapadnog Balkana, izazovima sa kojima se suočavamo, kao i o aktuelnim političkim i bezbednosnim dešavanjima u Evropi i svetu. Posebnu pažnju posvetili smo brojnim potencijalima za otvaranje novog poglavlja u odnosima između Srbije i Nemačke, koji igraju važnu ulogu ne samo u sferi bilateralne saradnje, već i u kontekstu ukupnih odnosa u regionu i šire.

Istakao sam da je od najvećeg značaja intenziviranje diplomatskih napora i realno shvatanje promena koje se dešavaju na globalnom nivou. Posebno sam naglasio da Srbija pridaje veliki značaj jačanju odnosa sa Nemačkom, naročito u oblastima ekonomije, ulaganja, energetike i novih tehnologija i izrazio spremnost i posvećenost Srbije radu na zajedničkim projektima od kapitalnog značaja, ne samo za našu zemlju i Nemačku, već i za Evropu u celini – navodi se u saopštenju.

-Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa zamenikom šefa poslaničke grupe Unije CDU/CSU u Bundestagu za pitanja spolјne politike i odbrane Johanom Vadefulom.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

telegraf.rs

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

(VIDEO) LAŽOMER: KRIMOGENA STRANA BLOKADERA

Da su u redovima blokadera krimogene i neuračunljive ličnosti...

Vučević: Blokaderi bi sad da pokušaju da blokiraju SNS – neće im proći!

Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević naveo je...

PUKLE BLOKADE! Profesor Petrov objavio brojke koje sve govore: Evo koliko studenata dolazi na konsultacije

Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov u gostovanju na...

Lažomer: Kriminogena strana blokadera (VIDEO)

Lažni veteran Miroslav Janković je zbog svojih nezakonitih aktivnosti...