Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov najavila je početak velike nacionalne ekološke kampanje, pod sloganom „Priroda nema alternativu.
Zato deluj i ti!“, čiji je cilj podsticanje na zajednički angažman u očuvanju prirode širom Srbije, saopštilo je danas ministarstvo.
Poseban fokus kampanja stavlja na mlade kao stubove zelene budućnosti Srbije. „Veliko mi je zadovoljstvo što danas mogu da najavim nacionalnu ekološku kampanju kojoj je cilj da svi zajedno, udruženi i vođeni pre svega snagom mladih, krenemo u sveobuhvatnu akciju očuvanja prirode širom Srbije“, rekla je Pavkov.
View this post on Instagram
Ona je istakla da će kampanja obuhvatiti raznovrsne i konkretne aktivnosti na terenu, od čišćenja i sadnje, do boljeg upoznavanja sa radom i potrebama očuvanja zaštićenih prirodnih dobara, kako bi se što efikasnije odgovorilo na izazove i potrebe životne sredine. „Već od danas, kroz različite kanale komunikacije, imaćete priliku da pogledate naš tizer kojim, uz podršku pojedinih ekološki osvešćenih javnih ličnosti, najavljujemo ovu veliku kampanju.
Očekujem da će pripremna faza biti uskoro gotova i da ćemo vrlo brzo moći da se zajedno pokažemo i u akciji, na terenu“, navela je Pavkov. Kako je istakla, pripremljene su brojne aktivnosti, od neophodnih akcija čišćenja, sadnje i oplemenjivanja lokalnih sredina, upoznavanja i konkretnog učestvovanja u zaštiti biodiverziteta i upravljanja zaštićenim područjima, zaštićenim vrstama, kao i bližeg upoznavanja šta sve čini lepotu profesije čuvara prirode. Pavkov je pozvala sve građane, a naročito mlade, da se uključe i daju svoj doprinos očuvanju životne sredine, a sve detalje mogu da prate na kanalima komunikacija Ministarstva zaštite životne sredine.
Pratite sve aktivnosti kampanje putem zvaničnih kanala komunikacije i pridružite se! Jer svaka sadnica, svaka očišćena površina, svaki doprinos – čini razliku
Gradske info







