Do kraja dana na teritoriji Srbije očekuje se nestabilno vreme, sa češćom pojavom pljuskova i grmljavine, a lokalno je moguća i pojava grada.
Kiša će padati u skoro svim mestima Srbije, kako pokazuju procene stanice Weather2Umbrella.
U Srbiji se danas, u utorak 4. juna očekuje promenljivo oblačno, povremeno sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Ponegde se očekuju i grmljavinske nepogode sa gradom, olujnim vetrom i obilnim pljuskovima.

Nakon jučerašnjih poplava, naročita pažnja posvećena je vodostajima na rekama Bjelici, Moravici, Skrapežu, Đetinji, Gruži, kao i na gornjem toku Zapadne Morave kao i na Ibru. Tu će vodostaji biti u porastu do 5. juna i kretaće se oko ili iznad upozoravajućih nivoa.

Vodostaj na Crnci, Lepenici, Lugomiru, Resavi i Belici, kao i na Jadru i Кolubari sa pritokama biće u umerenom i većem porastu do 5. juna, sa mogućnošću približavanja upozoravajućim nivoima.
Vodostaji na banatskim vodotocima će biti u porastu do 6. juna i na Tamišu i Brzavi kretaće se iznad granice redovne odbrane od poplava. Vodostaji na Savi će biti u porastu sa prevazilaženjem granice redovne odbrane kod Šapca i Beograda tokom 04. juna.
Izvor: Telegraf







