SVE ZA UPIS U SREDNJE ŠKOLE U prodaji Konkurs Ministarstva prosvete

Od juče je u prodaji Konkurs Ministarstva prosvete za upis učenika u prvi razred srednje škole za narednu, 2025/26. školsku godinu.

U njemu su osim opštih i posebnih uslova upisa i kalendara upisnih aktivnosti navedeni svi važni podaci o školama čiji je osnivač Republika Srbija.

U Konkursu su navedena i područja rada, broj učenika, obrazovni profili i trajanje obrazovanja, kao i o merila i način izbora kandidata, navodi se u saopštenju “Prosvetnog pregleda”. 

Sastavni deo Konkursa su i obrasci – prijava za upis u prvi razred srednje škole i obrazac za unos želja (lista opredeljenja) učenika za upis u srednju školu, na čijem spisku može da bude navedeno najviše 20 obrazovnih profila, potencijalnih budućih zanimanja. 

Konkurs i Informator mogu da se nabave pouzećem i u knjižari, a staju 400 odnosno 350 dinara

Istovremeno s Konkursom, “Prosvetni pregled” objavio je i “Informator”, koji može da pomogne budućim srednjoškolcima pri izboru zanimanja. U njemu mogu da se nađu korisne informacije o orijentacionom broju bodova neophodnih za upis u određenu obrazovno-vaspitnu ustanovu u poslednje tri godine. 

Konkurs i Informator mogu da se nabave pouzećem i u knjižari “Prosvetnog pregleda”, knjižarama “Službenog glasnika” i u knjižarama širom Srbije po ceni od 400 dinara za Konkurs i 350 dinara Informator, navedeno je u saopštenju “Prosvetnog pregleda”.

dnevnik.rs

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

Stiže još jedan tropski talas: Čubrilo objavio novu prognozu, malo kome će se ovo dopasti

Marko Čubrilo prognozirao je tropski talas koji počinje 24....

Pokrajinski sekretar Markoski sa dekanima Univerziteta o aktuelnoj situaciji

Pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost, Branko...

Tamara Vučić u Beču na skupu u organizaciji prvih dama Ukrajine i Austrije

Supruga predsednika Srbije Tamara Vučić učestvovala je u Beču...

Aerodrom „Nikola Tesla“ prodaje prtljag za 234 RSD – investicija ili igra na sreću?

Aerodrom „Nikola Tesla“ u Beogradu pokrenuo je jednu od najneobičnijih...