SrbijaVI STE NAJBOLJI AMBASADORI NAŠE SRBIJE: Vučević uručio priznanja učenicima nagrađenim na...

VI STE NAJBOLJI AMBASADORI NAŠE SRBIJE: Vučević uručio priznanja učenicima nagrađenim na međunarodnim takmičenjima (FOTO)

spot_img
spot_img

Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević priredio je danas prijem za učenike nagrađene na svetskim i evropskim takmičenjima i uručio im priznanja za ostvarene rezultate.

Na prijemu u Palati “Srbija“ nagrađen je 31 učenik za rezulate postignute na međunarodnim takmičenjima iz oblasti informatike, hemije, fizike, matematike, geografije, umetnosti…

Vučević je čestitao učenicima na uspesima i naglasio da dodelom priznanja država želi da im zahvali na postignutim rezultatima, ističući da su oni najbolja strana Srbije.

Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović

Naveo je da se od nagrađenih učenika očekuje da se vrlo brzo po završetku školovanja uključe i pomognu svojoj državi da bude bolje mesto za život, za sport, nauku, umetnost.

Dodao je da je Fond za mlade talente ove godine nagradio više od 1.600 učenika i naglasio da će se država truditii da i dalje obezbeđuje sredstva. Vučević je poručio učenicima da uče, studiraju i usavršavaju se tamo gde misle da je to najbolje za njih, ali da se nakon toga vrate u Srbiju.

Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović

– To je najveća pobeda. Nasa želja je da dođete u svoju otadžbinu. U vama vidimo one koji će sutra nositi najveći teret razvoja Srbije, od vas će se očekivati najbolji rezultati i najveća odgovornost, a to je uvek tako sa šampionima – rekao je Vučević.

Istakao je da je Srbija ponosna na postignuća učenika i zahvalio je njima, njihovim roditeljima i nastavnicima na trudu i radu koji su svi zajedno uložili da se dođe do rezultata.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Милош Вучевић (@milosvucevic)

Prijemu i dodeli priznanja prisustvovala je i ministarka nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Jelena Begović, koja je istakla da su Ministarstvo i ona lično ponosni i zahvalni na dosadašnjim rezultatima.

Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović

– Gledajući takmičenja na kojima ste učestvovali, vidim da su ovde budući naučnici, sportisti, umetnici. Hvala što umne i fizičke sposobnosti koristite na najbolji mogući način. Vi činite naše društvo kvalitetnim, snažnim i uspešnim – rekla je Begović.

Ona je poželela uspeh učenicima u daljem radu i poručila im da je država tu za njih za sve što im bude trebalo.

tanjug.rs

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

MINISTAR POLJOPRIVREDE DRAGAN GLAMOČIĆ: Za svako priplodno grlo podsticaj do 50 odsto

Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je danas, nakon posete...

Detaljan vodič oko obračuna – kolika će vam biti penzija u aprilu sa 25 godina staža

Penzioneri u Srbiji uveliko se pripremaju za isplatu aprilskih...

377 miliona dinara za energetsku efikasnost širom Srbije – prijave traju do 8. maja

Ministarstvo rudarstva i energetike objavilo je novi javni poziv...