Nutricionistkinja upozorava: Veganska ishrana može loše da utiče na razvoj mozga

Foto: Parents

Britanska nutricionistkinja, dr Ema Derbišir, savetnica za ishranu, upozorila je u članku objavljenom u časopisu, da veganska ishrana može loše uticati na razvoj mozga kod budućih generacija.

Naime, razlog je manjak B8 vitamina, ili holina, u ishrani, esencijalnog nutrijenta povezanog s omega-3 masnim kiselinama koje telo ne može samo da proizvede u dovoljnoj količini.

Holin je presudan za razvoj mozga kod fetusa, a kod odraslih osoba utiče na funkcionisanje jetre i metabolizam.

„Trend veganske ishrane mogao bi imati dalje posledice na unos holina. Preti nam ‘odumiranje mozga’. Iahrana na bazi biljaka dobra je za okolinu, ali nije dobra za razvoj mozga kod fetusa“, upozorava za Dejli Mejl dr Ema Derbišir.

Najbolji izvor su: majčino mleko, govedina, piletina, riba, jaja i mlečni proizvodi. 

Autor: nsuzivo.rs

Tagovi:

0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Povezane vesti