BARAŽ: ”Hajduk” iz Beške na korak od plasmana u viši rang! Bukovčani stali u drugom poluvremenu, težak zadatak u revanšu! (FOTO ; VIDEO)

Hajduk - Fruškogorski partizan

U okviru prve utakmice baraža za popunu Vojvođanske fudbalske lige Jug, u Beški su se sastali ”Hajduk” i ”Fruškogorski partizan” iz Bukovca a domaća ekipa ima veliku prednost pred revanš meč.

Hajduk 3-0 Fruškogorski partizan

Sremski i novosadski predstavnik odigrali su u subotu prvu utakmicu baraža u kojoj je ekipa ”Hajduka” odradila veliki posao i sada su na korak od zacrtnog cilja. Iako je nakon prvih 45 minuta bilo nerešeno u drugom delu gosti su pali u igri što je domaćin prepoznao i kaznio. Mogli su i bukovčani do gola, ali falila je kvalitetna završnica. Na kraju velikih 3:0 pred revanš, ”Fruškogorski partizan” je u teškoj situaciji.

U prvih 15 minuta utakmice vodila se borba na sredini terena. Tek nakon određenog perioda igre domaćin je počeo da ređa šanse i preti. Prvu ozbiljnu šansu na utakmici imao je ”Hajduk” preko Matića, čuvar mreže Lalić uspeo je da zaustavi udarac. Isti igrač je pet minuta kasnije atraktivnim udarcem popularnim ”makazicama” umalo postigao pogodak. I ovog puta Lalić je paradom uspeo da zaustavi siguran podogak. Ubzo se zatresla i stativa, Prica je šutirao iz prve ali je i ovog puta ekipa iz Bukovca imala sreće. U 30. minutu utakmice domaćin je bio najbliži golu. Kratko dodavanje Devića iskoristio je Matić i pokupio loptu, prešavši Lalića izašao je sam na prazan gol ali je defanzivac gostiju Klincov Miroslav u poslednjoj sekundi uklizao i sprečio siguran pogodak. Bukovčani nisu uspevali da uspostave konce, ništa im nije išlo od noga a u prvom poluvremenu ostali su praktično bez udarca ka golu domaće ekipe.

Na početku drugog poluvremena rasplamsala se igra na obe strane. Ponovo je domaćin prvi imao šansu, ovog puta svoj udarac oprobao je Mitrović. Igrao se 63. minut kada je upravo Mitrović doveo ”Hajduk” do prednosti. Dugačku loptu poslao je rezervista Mitrović Željko, a lošu komunikaciju u odbrani i istrčavanje golmana iskoristio je Mitrović Milan prebacivši Lalića zatresao je mrežu za 1:0 i veliku radost na stadionu. Bukovčani se bude nakon primljenog gola i kreću da stvaraju šanse. Mogao je Petar Ilić da prilikom istračane kontre gurne loptu na drugu stativu Deviću, bio je sebičan pa je odbrana u poslednjoj sekundi zaustavila napad. Najbolju šansu na utakmici imao je Vladimir Dević. Izašao je sam pred golmana iskosa sa leve strane ali nije bio precizan. Lopta je prošla pored stative a gađao je dalji ugao gola. Promašene šanse kaznio je domaćin. Milan Mitrović je u 85. minutu postigao svoj drugi gol. Pogodio je iz slobodnjaka a nešto lošija rekacija čuvara mreže Lalića kumovala je golu. Svoju dobru partiju Srđan Matić je krunisao golom u 90. minutu. Nakon centaršuta Denkovića ostao je sam u kaznenom prostoru i glavom postavio tačku na utakmicu.

Na kraju ubedljivih 3:0 za ekipu iz Beške. Bukovčani imaju za čim da žale, mogli su makar do jednog gola. Ništa još nije gotovo, ostalo je da se odigra još 90 minuta u Bukovcu. Revanš baraža između ”Fruškogorskog partizana” i ”Hajduka” iz Beške na programu je u sredu od 17 časova i 30 minuta.

Sudijska trojka

Sudijska četvorka: Petrović Dejan, Grujić Nikola, Rašković Boško i Marković Vukašin.

Delegat utakmice: Menićanin Marko

Ekipa Hajduka

Hajduk: Opačić, Gavrilović, Mandić, Simunović, Gavrilović S (od 62. Milenković), Matić, Mitrović, Denković, Gajić (od 51. Turčinović), Milosavljević (od 72. Petrović), Prica (od 46. Mitrović Ž).