BEGEČANIMA IZMAKAO BOD! Baletić u nadoknadi izvadio kestenje iz vatre! Start za crveni karton? (FOTO, VIDEO)

Bačka Begeč
Bačka 1-2 Fruškogorac

Vanredno četvrto kolo Prve novosadske lige bilo je juče na programu a u Begeču su se sastali Bačka i Fruškogorac.

Uspeli su gosti iz Sremske Kamenice da osvoje preko potrebna tri boda i to golom u nadoknadi vremena, dok su fudbaleri Bačke pretrpeli četvrti poraz u nizu i to ponovo sa samo jednim golom zaostatka. Uvodni minuti pokazali su da će se u Begeču odigrati jedna tvrda utakmica što se na kraju ispostavilo. Prvo poluvreme ostalo je u senci povrede Nikole Sapundžića nakon veoma oštrog starta veziste ”Bačke”. Zakasneli start otvorenim djonom glavni arbitar sankcionisao je samo žutim kartonom iako su gostujući fudbaleri ošto protestovali i tražili direktan crveni karton. Igrao se 16. minut, Sapundžić nije mogao da nastavi utakmicu.

Povreda Sapundžića

Narednih deset minuta obe ekipe igrale su u blagom grču. Za goste prvi je pripretio levi bek Paunić. Igrao se 37. minut kada su gosti došli do prednosti. Teofilović je uputio odličan centaršut a Baletić rutinski glavom zatresao mrežu. Domaćin nije uspevao da dođe do završnog pasa, visokim loptama tražili su centarfora Leđanca, ali bezuspešno.

U drugom poluvremenu ponovo borba na sredini terena. Blaga inicijativa ”Fruškogorca”, domaća ”Bačka” vrebala je šansu iz kontranapada. Panić odličnim pasom u prostor pronašao je Leđanca koji je izašao sam pred Rankova, ali mlađani golman uspeva da spreči pogodak. Uspavanu publiku probudio je Baletić u 80. minutu utakmice, pogodivši rašlje gola. Kako to obično biva, usledila je kazna. Domaćin je brzom tranzicijom došao do protivničkog gola, a u kaznenom prostoru oboren je Leđanac. Precizan sa bele tačke bio je Karanović u 84. minutu. Čuvar mreže Fruškogorca pogodio je stranu, ipak udarac je bio dovoljno precizan. Mirisalo je na podelu bodova i na prvi bod Bačke, nadu je ugasio još jednom Feđa Baletić. Faul na ivici kaznenog prostora izveo je Dragojlović koji je kratkim pasom proigrao Teofilovića koji drugi put na utakmici asistira Baletiću, a ovaj na maestalan način petom sprovodi loptu u mrežu za 1:2 u 93. minutu utakmice. Ubrzo nakon gola sudija je svirao kraj utakmice.

Fudbaleri Bačke pretrpeli su još jedan šok poraz, a izraz lica kapitena Leđanca prilikom davanja izjave sve govori. S druge strane, fudbaleri Fruškogorca upisali su drugu ovosezonsku pobedu na gostujućem terenu, pa tako nakon četiri kola imaju 7 bodova.

Sudijska trojka: Željko Štumpf, Damjan Spasojević i Denis Kurtiši

Delegat utakmice: Dragan Majkić

Bačka: Mandić, Panić, Kostić, Karanović, Rokvić, Milić, Pavlov N. (od 85. Kovač), Glišić (od 64. Viši), Leđanac, Trifunović (od 77. Radman), Pavlov R. (od 85. Kuriš)

Fruškogorac: Rankov, Teofilović, Paunić, Perović, Tucakov, Dragojlović, Petrović, Sapundžić N. (od 16. Adamek (do 90 Kukuruzović)), Radaković, Sapundžić V. (od 79. Pekanović) , Baletić.