BODOVI IDU ZA BEGEČ: Pobeda ”Bačke” za beg iz opasne zone, ”Omladinac” prekinuo seriju bez poraza (FOTO ; VIDEO)

Omladinac Bačka Begeč
nsuživo.rs

U subotu su se u okviru 24. kola Prve novosadske lige sastali ”Omladinac” iz Stepanovićeva i ”Bačka” iz Begeča.

Omladinac 0-2 Bačka (B)

Ekipa ”Bačke” iz Begeča pet utakmica ne zna za poraz, i nakon ovog subotnjeg duela nastavili su svoj pozitivan niz i sada sa 27 osvojenih bodova uplovili su u mirne vode. Igra nije bila ubedljiva ali su uspeli da postignu golove u pravo vreme i trijumfuju. Domaća ekipa ”Omladinca” ostala je na 17 osvojenih bodova i u preostalih šest utakmica moraće dobro da se potrude kako bi ostali u novosadskoj ”eliti” i naredne sezone.

nsuživo.rs

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom tragedije u OŠ ,,Vladislav Ribnikar” u Beogradu u kojoj je smrtno stradalo devet lica. Jeziva tišina na stadionu u Stepanovićevu. Utakmica je počela sa par minuta kašnjenja a tokom čitave utakmice nije bilo mnogo šansi, igralo se uglavnom na sredini terena sa mnogo grešaka prilikom dodavanja. Prvu priliku na utakmici imali su domaći preko Subotića koji je probdio po desnoj strani i ušao u kazneni prostor ali njegovo poprečno dodavanje nije niko ispratio. Radin je samo uspeo da uputi udarac, ali iz nepovoljne situacije. Gosti praktično iz prve šanse postižu gol. Napad po levoj strani i centaršut Kovačevića uz nešto slabiju rekaciju defanzivca Pecelja kumovala je golu Branislava Raca. Primio je loptu na ivici peterca i rutinski šutirao pored Zeljkovića, igrao se 27. minut utakmice. To je bilo sve od uzbuđenja za prvih 45 minuta.

Domaćin je u drugom poluvremenu preuzeo blagu terensku inicijativu, krenuli su napadački na sve ili ništa ostavljajući više prostora za kontranapada gostujuće ekipe. Prvi udarac ka golu ”Bačke” uputio je Nakomčić, čuvar mreže Mandić je uspešno intervenisao. Kružili domaći oko kaznenog prostora ali falio je kvalitetan pas u završnici. Gosti su svoje šanse vrebali iz kontre, još jednom je Kovačević probio po levoj strani i uputio centaršut ali je Trifunović loše procenio let lopte i nije uspeo da je zahvati. Ipak, u 82. minutu gosti koriste potpunu ofanzivu ”belih” i preko napadača Marka Trifunovića potvrđuju pobedu. Rezervista Pavlov je umakao odbrani i gurnuo loptu na peterac gde se našao Trifunović koji udarcem pored Zeljkovića postavlja kočanih 0:2. Mogao je domaćin već nakon dva minuta da vrati utakmicu u neizvesnost ali siguran pogodak Jakšića sprečio je Mandić Uroš sjajnom intervencijom.

nsuživo.rs

Na kraju pobeda ”Bačke” za osmeh na licu i za manje stresa u poslednjih šest kola. Sa druge strane, zabrinuti pogledi fudbalera ”Omladinca” koji će morati da daju sve od sebe u narednim utakmicama.

Sudijska trojka: Milojević Nikola, Štumpf Željko i Nikolaš Nemanja

Delegat utakmice: Milanović Tihomir