BOLAN PORAZ NOVAKA U BEOGRADU! Rubljov osvojio Serbia open

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izgubio od Rusa Andreja Rubljova u finalu Serbia opena – 1:2 (2:6, 7:6, 0:6)

Novak Đoković potpuno je pao u trećem setu finala Serbia opena. Srpski as ostao je bez snage što je Andrej Rubljov iskorstio i došao do titule. Rezultat u trećem setu sve govori – 0:6.

Ogromna sparina u Beogradu i činjenica da Nole nije maksimalno spreman uticala je na ono što se desilo u trećem setu. Dok je imao snage Đoković je igrao ravnopravno sa sjajnim rivalom, a u ključnim momentima bio je i bolji.

Prvi set potpuno je pripao ruskom asu, koji je sjajno servirao i sa pet vezanih gemova došao je do prednosti. Drugi deo igre obeležila je velika borba koja je trajala čak 80 minuta. Đoković je imao u tom delu meča čak sedam set lopti! Rus se provukao šest puta, ali sedmi put nije uspeo, pa je Nole došao do izjednačenja. O trećem setu već smo sve rekli.

Pre početka meča Novak i Rubljov su se tucali jajima kako bi se odredilo ko prvi servira. Rus je pobedio i izabrao da prvi prima servis. Nadamo se da mu je to jedina pobeda danas.

Važno je reći da je Serbia open (ATP 250) poslao fantastičnu sliku iz Beograda u svet. Pune tribine, fantastična atmosfera.. Bilo je pravo uživanje pratiti svih ovih dana ovaj veliku turnir.

Nema sumnje da Beograd zaslužuje i turnir iz kategorije 500. Nadamo se da ćemo u budućnost doći i do tog nivoa.

Ono što je zapalo za oko svih gledalaca, je zanimljiva fotka sa tribina.