BOŽANIĆ OSVOJILA SREBRNU MEDALJU U TEKVONDU NA EVROPSKIM IGRAMA: Nisam zadovoljna rezultatom, ali sam jako ponosna što sam uspela

Srpska tekvondistkinja Nadica Božanić osvojila je srebrnu medalju na Evropskim igrama u Poljskoj.

Svetska šampionka iz 2022. godine donela je Srbiji devetu po redu medalju, pošto je u finalu u kategoriji do 73 kilograma izgubila od tekvondistkinje iz Turske Sude Jaren Uzunčavdar.

Božanić je u težinskoj kategoriji do 73 kg u četvrtfinalu pobedila Italijanku Maristelu Smiragliju, dok je u polufinalu bila bolja od Anđele Berisaj iz Crne Gore.

-Nisam zadovoljna rezultatom, izgubila sam fokus, ali sam jako ponosna što sam uspela Srbiji da donesem još jednu medalju. Ovo je veoma značajna medalja i za Srbiju i za naš plasman za kvalifikacije na Olimpijske igre. Uzeli smo dosta bodova- izjavila je Božanić.