Bravo, Angelina! Topićeva ostvarila rekord karijere i četvrto mesto na Evropskom prvenstvu, medalja joj izmakla za dlaku

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
Srpska atletičarka Angelina Topić ostvarila je lilčni rekord u finalu dvoranskog Evropskog prvenstva koje se održava u Turskoj

Mlada skakačica uvis je iz prve prebacila 194 centimetra, što je njen najbolji učinak u dvoranskim uslovima. Ujedno i državni rekord koji je popravila za centimetar.

Ipak, to je bilo nedovoljno za medalju jer je na visini 186cm oborila lestvicu iz prvog pokušaja. Ona je bila izjednačena sa trećeplasiranom Ukrajinkom Katerinom Tabašnik (obe tri puta obarale na 196cm), ali je zbog tog detalja takmičenje završila na četvrtom mestu.

Brit Virman iz Holandije je osvojila srebro nakon što je stala na visini 196cm, dok je zlatno odličje pripalo Jaroslavi Mahučik iz Ukraijne koja je preskočila 198 centimetara.

Podsetimo, Topićeva je još uvek maloletna što je nije sprečilo da letos u Minhenu osvoji bronzano odličje na Evropskom prvenstvu na otvorenom skokom od 196 centimetra, koji bi joj i u Turskoj donelo barem istu tu medalju.