BRAVO! Naše odbojkašce savladale Bugarke: Velika borba, maraton i dva preokreta, na kraju pobeda (VIDEO)

Bianka Buša; foto: FIVB
Odbojkašice Srbije savladale Bugarke sa 3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:22, 15:9) u meču drugog kola Grupe C na Svetskom prvenstvu. Naša selekcija se sada seli u Poljsku gde u četvrtak od 16.00 u Lođu igra protiv Nemačke meč trećeg kola grupne faze takmičenja.

Velika borba i sjajnan meč dve selekcije. Igra dostojna eliminacione faze. Devojke su letele po terenu. Svaka lopta kao da je bila presudna. Srbija je povela, Bugarke su preokrenule. Ipak naša selekcija se izborila za odlučujući set. Na kraju tas na vagi prevagnuo je na stranu Srbije i naše devojke stižu do važne pobede.

Bugarke su nešto bolje ušle u meč i stekle početnu prednost od tri razlike. Naše odbojkašice su brzo preokrenule rezultat i sredinom seta imale su dva poena prednosti. Neizvesnost je trala sve do finiša seta, kada naše devojke uspevaju da vežu još par poena, steknu četiri razlike i mirno privedu set kraju – 25:21.

Nastavljena je velika borba i u drugom setu. Sredinom seta Bugarke uspevaju da steknu dva razlike. Ovu prednost uspele su da sačuvaju do kraja seta, odbile su sve pokušaje selekcije Srbije i dobile drugi set sa 25:22.

Neizvestan je bio i treći set. Naše su do sredine seta vodile – 15:13. Tada protivnice vezuju četiri poena i prelaze u vođstvo. Naše su uspele da izjednače u finišu seta, 21:21. Bugarke su imale više koncentracije u nastavku i dobijaju treći set sa 27:25.

Naše su zaigrale znatno agresivnije u četrvrtom setu. Krenule su na sve ili ništa i dobile su sve. Dugo su naše devojke vodile da bi rivalke uspele da izjednače na 10:10. Odbojkašice Srbije tada pojačavaju i ponovo uspevaju da se odlepe na 16:12. Usledila je još jedna serija naše selekcije od 3:1.

U finišu seta, naše su uspevaju da zadrže prednostidržale pet razlike i na kraju dobile set sa 25:22.

Drama je izostala u odliučujućem setu. Odbojkašice Srbije sjajnom igrom dolaze do velikih 5:0, na servis Bojane Drče.  Naše su čuvale prednost i sredinom seta imale su 9:4. Bugarke su popustile, a naše to koriste i do kraja seta i meča stižu do ubeljivih 15:9.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Bianka Buša sa 27 poena, Tijana Bošković osvojila je 22, a Sara Lozo 16 poena.

Selekcija Srbije se sada seli u Poljsku gde u četvrtak od 16.00 u Lođu igra protiv Nemačke meč trećeg kola grupne faze takmičenja.