BUKOVAC SRUŠIO LIDERA! Doktorska disertacija ”Fruškogorskog partizana”! Prvi poraz ”TSK”-a u sezoni (FOTO ; VIDEO)

U okviru 14. kola Prve novosadske lige u Bukovcu je odigran derbi između drugoplasiranog ”Fr. partizana” i prvoplasiranog ”TSK”-a iz Temerina.

Fr. partizan 4-1 TSK

Uspela je domaća ekipa da nanese prvi ovosezonski poraz odličnoj ekipi ”TSK”-a iz Temerina. Po lepom vremenu i pred mnogobrojnom publikom odigrana je utakmica koja je opravdala epitet derbija. Veliki broj ljubitelja niželigaškog fudbala mogao je da uživa u današnjoj predstavi. Domaćin je bolje ušao u utakmicu, videlo se od samog starta da više žele pobedu. Prvu pravu priliku ekipa ”Fr. partizana” imala je u 11. minutu utakmice, nakon gužve u šesnaestercu lopa dolazi na ivicu kaznenog gde odličan udarac upućuje Malinović, ali Vojvodić uz pomoć prečke sprečava siguran pogodak. Ipak, nakon dva minuta domaćin dolazi do prednosti. Kapiten Dević je izveo aut a na petercu najviši u skoku bio je Antonić koji glavom postiže pogodak za 1:0 u 13. minutu utakmice. Stao je domaćin posle postignutog gola, gosti su to umeli da iskoriste. Stjepanović je sa leve strane uputio odličan pas u srce kaznenog pravo do Pavlova koji udarcem iz prve sprovodi loptu u mrežu za 1:1 u 26. minutu i vraća ”TSK” u igru. Konkretniju igru domaćin je naplatio u 39. minutu. Dević je poslao odličnu loptu do Dulića koji je uneo loptu u kazneni i udarcem pod prečku u bliži ugao matirao Vojvodića za 2:1! Dva minuta kasnije, Stojanović je oduzeo loptu na 35 metara od gola i lukavim dodavanjem pronašao Devića koji rutinski postiže gol za 3:1! Blickrig ”Fruškogorskog partizana”!

Na početku drugog poluvremena gosti su bili bolji rival na terenu. Gospodarali su sredinom terene i polako stezali obruč oko gola Georgijevića. Kružili su oko kaznenog prostora, ali falila je konkretna završnica. Domaćin je svoju priliku vrebao iz kontranapada. Mogli su gosti u 60. minuta do gola, udarac Đorđevića izblokirao je Antonić. Pet minuta kasnije kapiten ”TSK’-a Jovo Pupovac imao je najbolju priliku za smanjenje prednosti, njegov udarac zaustavio je raspoloženi čuvar mreže Damjan Georgijević. Igrao se 70. minut utakmice kada je Marković prilikom izbijanja lopte u ruku pogodio svog saigrača Radičića a glavni arbitar Ćurčić Miroslav pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo najbolji strelac crno-belih Dević Vladimir. Bio je neumoljiv sa bele tačke. Pokušali su gosti još jednom preko Pupovca da dođu do gola ali i ovog puta njegov udarac otišao je preko gola. I rezervista Đorđević je probao još jednom, udarac je zaustavio Georgijević. U samoj završnici utakmice Ergarac je okrenut leđima lukavo šutirao ali i ovog puta domaći čuvar mreže izašao je kao pobednik.

Na kraju zaslužena pobeda domaće ekipe. Bukovčani su se sa ovom pobedom približili ”TSK”-u na jedan bod i uneli novu dozu neizvesnosti za dalji tok takmičenja. Sa druge strane, gosti iz Temerina imaju priliku da u poslednjem koju jesenjeg dela prvenstva pred svojom publikom dođu do tri boda i uzmu epitet jesenjeg šampiona Prve novosadske lige.