BUKOVČANI ređaju pobede i kao prvi ulaze u završnicu prvenstva! Goste promašaji SKUPO koštali (VIDEO)

Fruškogorski partizan Bačka 1923

Trenutni lider na tabeli ”Fruškogorski partizan” u okviru 25. kola na svom terenu dočekao je petoplasiranu ”Bačku 1923” iz Đurđeva.

Fruškogorski partizan 6-1 Bačka 1923

Ostalo je još pet kola do kraja a ”Fruškogorski partizan” drži sve u svojim rukama. Ređaju pobede i drže jedan bod prednosti u odnosu na ”TSK” iz Temerina. Ovog puta ubedljivo su savladali ”Bačku” iz Đurđeva iako su gosti po prikazanoj igri mogli da zakomplikuju situaciju domaćinu. Nakon svakog promašaja, usledila je brza kazna.

Gosti su u prvih petnaest minuta bili bolji rival na terenu, bolje su ušli u utakmicu. Trivunović Stefan je uputio prvi udarac ka golu Lalića iz slobodnog udarca. I Milan Rogić je nakon kornera probao glavom, lopta je otišla pored gola. Domaćin se tek nakon 15 minuta budi i stvara prvu šansu nakon kornera. Antonić je glavom šutirao preko gola. Igrao se 20. minut kada je Bukovac došao do prednosti. Dević je izveo aut, Antotnić skače i pogađa stativu ali mu se lopta vraća i iz drugog puta matira Lišić Aleksandra. Mogli su ”crveni” do izjednačenja ali povratnu loptu Maksimovića nije na pravi način iskoristio Dejanović, traljavo je šutirao. U 36. minutu Strahinja Čergić postiže prelep pogodak. Sa ivice kaznenog prostora pogodio je dalji ugao gola i povisio prednost na 2:0!

Na početku drugog poluvremena domaćin je imao odličnu šansu. Svoj udarac oprobao je Vladimir Dević, Lišić je uspeo da interveniše i spreči siguran pogodak. Gosti su nakon toga ponovo stvorili par izglednih šansi a Maksimović je nakon kornera pokušao ”makazicama” da postigne pogodak. Lalić je vrhom prstiju izbacio loptu u korner. U 57. minutu ”Bačka” stiže do zasluženog gola. Prevelik prostor u sredini terena iskoristio je rezervista Trivunović Dejan i preciznim udarcem smanjio prednost na 2:1. Radost gostiju nije dugo trajala jer je domaćin ekspresno odgovorio. Kratko izveden prekid i maestalan udarac Stojanović Nikole za evrogol i prednost od 3:1. Gosti su pali nakon trećeg gola pa je ”Fruškogorski partizan” zagospodario terenom i počeo da diktira tempo. Tomljanović je u 69. minutu povisio prednost na 4:1 da bi u 78. u strelce se upisao i Vladimir Dević. Konačnih 6:1 postavio je Antonić svojim drugim golom na utakmici. Ponovo izveden aut i ponovo najviši u skoku.

Tri boda su ostala u Bukovcu i važna pobeda pred teško gostovanje na najlonu protiv Crvene Zvezde.

Sudijska trojka: Kurtiši Denis, Spasojević Damjan i Milutinović Mladen

Delegat utakmice: Panić Radojle

Fruškogorski partizan: Lalić, Dević, Antonić, Klincov, Dević V, Gadžić (od 86. Misini), Poznanović, Čergić (od 86. Bjelić), Kantar (od 84. Čavić), Stojanović (od 78. Babić), Tomljanović (od 78. Roganović).

Bačka 1923: Lišić, Trivunović Dr, Ćirin (od 65. Trivunović Du.), Stanković (od 78. Vujović D), Vujović, Đurić, Maksimović, Dangubić, Rogić, Dejanović (od 46. Trivunović De.), Trivunović S (od 90. Topčiov).