DERBI PRIPAO TEMERINCIMA! Fruškogorac igrao, TSK pogađao! Poslušajte izjave aktera utakmice (VIDEO)

Prva novosadska liga
Derbi prvog kola: TSK - Fruškogorac

U nedelju su odigrane preostale utakmice prvog kola Prve novosadske lige, a derbi utakmica odigrana je Temerinu između domaćeg TSK-a i Fruškogorca iz Sremske Kamenice.

TSK 2:1 Fruškogorac

Dve ekipe koje pretenduju za najviši plasman ukrstile su koplja već u prvom kolu. Nakon više od devedeset minuta borbe, domaća ekipa TSK-a je uspela da dođe do pobede. Gosti su bolje ušli u utakmicu i veći deo utakmice kontrolisali situaciju na terenu i bili bolji rival na terenu, ali su Temerinci znali šta rade i čekali svoju šansu. U prvih osam minuta utakmice, gosti iz Sremske Kamenice imali su tri gol šanse. Najbolju šansu već u trećem minutu promašio je Sapundžić. Prosto je neverovatno da lopta nije završila u mreži. Kako to obično biva usledila je kazna. Nakon kontranapada i male zavrzlame, lopta dolazi do novajlije u domaćoj ekipi Pavlova, koji iz okreta maestralno šutira i pogađa same rašlje gola za 1:0. Ponovo su gosti krenuli agresivno, a centarfor zelenih Feđa Baletić imao je dve idealne šanse da donese poravnanje. Prek kraj prvog dela domaćin je mogao da poveća prednost, ali je udarac Svitića otišao preko gola.

U drugom delu igre igralo se uglavnom na polovini domaćina a Fruškogorac je teže stvarao šanse nego u prvom delu. Izabranici Mihajla Kozomare odlučno i taktički su se branili, čekali svoju šansu iz kontranapada i da eventualnim drugim golom reše pitanje pobednika. U 67. minutu utakmice gosti dolaze do gola. Dragojlović je uputio nezgodnu loptu u kazneni prostor koju je odlično ispratio Baletić a kojem nije bilo teško da glavom zatrese mrežu za 1:1. Nakon postignutog gola opao je ritam utakmice, mirisalo je na podelu bodova, a onda na scenu stupa džoker Ergarac.U 82.minutu Pupovac je ostao sam na tridesetak metara, maestralnim dodavanjem iza leđa odbrane Fruškogorca pronalazi Ergarca koji šutira visoko iznad ruku Rankova i pogađa za 2:1! Velika radost domaćih pristalica. Pokušali su gosti da još jednom dođu do izjednačenja, a najbolju šansu propustili su na isteku devedesetog minuta nakon udarca Petrovića.

Na kraju pobeda domaće ekipe TSK-a za vredna tri boda i za lep početak sezone. Kameničani imaju za čime da žale, dobru igru nisu uspeli da krunišu, ali već narednog vikenda imaće priliku da zaleče rane. Sudijska trojka uspela je kvalitetno da iznese izuzetno tešku utakmicu za suđenje, sa mnogo kontakata i oštrih startova.