DINAMO U LUDOJ ZAVRŠNICI DO TRI BODA! Tatra i Šajkaš 1908 zaribali! Slavija novi član Vojvođanskog juga? (FOTO, TABELA)

slika sa utakmice

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 24. kola Novosadske lige a bilo je mnogo iznenađenja.

Slavija je do nova tri boda došla pobedom od 5:1 nad Jugovićem iz Kaća i to već nakon 42. minuta utakmice, jer su gosti iz Kaća ostali bez minimalnog broja igrača u polju pa je utakmica završena pre vremena. Slavije je ovom pobedom pobegla na ogromnih plus sedam u odnosu na prvog pratioca a čak na deset bodova razlike od trećeplasirane Tatre. Drugoplasirani Šajkaš 1908 nije uspeo da se oporavi od poraza u prošlom kolu, pa su i ovog puta pretrple poraz. Poraženi su u Gospođincima od Jedinstva koje je sa ova tri boda pobeglo sa poslednjeg mesta. Tatra iz Kisača vezala je treći poraz za redom, ovog puta kapitulirali su pred dobrom ekipom Dinama iz Budisave. Momci iz Budisave prekinuli su dugačak niz poraza i to praktično na isti način kako su bili poraženi u Petrovaradinu prošlo kolo, vratilo im se! Poveli su preko Grujića pred istek prvog dela igre, a gosti su uspeli da preokrenu na 1:2 u 69. minutu utakmice. A onda šok završnica. Prvo je Umićević pogodio za 2:2 u 90. minutu utakmice, da bi u poslednjim sekundama utakmice Dubravac pogodio za veliki preokret i konačnih 3:2! Novosadska Crvena Zvezda savladala je ŽSK iz Žablja sa 2:0 i sada su sve bliže opstanku.

tabela fudbal

Sutra su na programu utakmice vanrednog 25. kola Novosadske lige. Zanimljivo će biti u Kisaču gde se sastaju Tatra i Fruškogorac iz Sremske Kamenice. U Petrovaradinu se igra derbi začelja tabela, sastaju se dve ekipe sa istim brojem bodova a za nekoga će ovo biti poslednji voz za priključak ostalim ekipama i poslednja slamka spasa. Koviljčani na svom terenu pokušaće nakon dva poraza da se vrate na pobednički kolosek, priliku za to imaće već sutra protiv Futoga.

Raspored utakmica 25. kola, sve utakmice igraju se sutra (sreda 18.05.2022.) sa početkom od 17 časova i 30 minuta.

Crvena Zvezda : Bačka 1923
ŽSK : OFK Slavija