ĐOKOVIĆ SLOMIO “BOMBARDERA” IZ POLJSKE: Moćni Novak je u četvrtfinalu Vimbldona! Hurkač pao u 100. meču Srbina u Londonu

Novak Đoković

Srpski teniser, Novak Đoković pobedom u jubilarnom, 100. meču koji je odigrao na Vimbldonu, plasirao se u četvrtfinale Vimbldona.

Đoković je u četvrtom kolu, u meču koji je počeo u nedelju, a završio se u ponedeljak pobedio Huberta Hurkača u četiri seta 7:6(8:6), 7:6(8:6), 5:7, 6:4.

Kao što se vidi i po rezultatu, namučio se Novak, ali je sasvim zasluženo stigao do pobede. Problematično je posebno bilu u trećem setu koji je i pripao Poljaku.

Neverovatni Hurkač je slao strašne servise i time najviše problema zadao rivalu. Meč je trajao nešto duže od tri sata, a 18. teniser sveta odservirao je čak 33 as udaraca. Protiv Novaka, najboljeg riternera na svetu to nije nimalo lako.

U nedelju smo gledali dva slična seta. Nijedan brejk nismo videli, a čak su i taj-brejkovi bili slični.Hurkač je u “13. gemu” u oba seta stigao do prednosti, u prvom setu je imao i tri set lopte, ali u tim trenucima je Đoković pokazao neverovatnu mentalnu snagu i uspeo je da se vrati i osvoji setove.

Organizatori su odlučili da se tada prekine meč, a u nastavku, nešto definitivno nije bilo u redu.

Novak je pokazivao znake nervoze, gestikulirao nakon izgubljenih poena, a potpuno je “eksplodirao” nakon što je Hurkač uspeo da smanji zaostatak u setovima.

U četvrtom setu, Đoković je odlično servirao, a uspeo je da stigne i do prvog brejka na meču što je uspeo bez problema da iskoristi za svoju pobedu.

U borbi za četvrtinale drugi teniser sveta igraće protiv Andreja Rubljova, koji je u pet setova pobedio Aleksandera Bublika.