DRAGOJLOVIĆ KAD JE NAJTEŽE! Derbi u Kamenici pripao domaćinu, fantastičan pogodak iz prekida (FOTO; VIDEO)

Fruškogorac Cement
nsuživo.rs

U okviru 21. kola Prve novosadske lige u Sremskoj Kamenici sastali su se trećeplasirani ”Cement” i četvrtoplasirani ”Fruškogorac”.

Fruškogorac 1-0 Cement

Uspela je ekipa ”Fruškogorca” iz Sremske Kamenice da pobedi jednog od glavnog konkuretna za najviši plasman i dodatno pomrsi račune. Ispostavilo se da je pogodak kapitena Dragojlovića iz slobodnog udarca bio dovoljan da tri boda ostanu u Sremskoj Kamenici. Identična utakmica kao i prošlonedeljni derbi u Beočinu, kada je domaćin na isti način savladao lidera.

nsuživo.rs

Znao je domaćin da mu samo pobeda igra ulogu i da sve osim pobede znači kraj trke za njih. Tako su i ušli u utakmicu, agresivno na svaku loptu. Ni gosti nisu došli da sede skrštenih ruku, i njima je pobeda značila mnogo uzimajući u obzir da je lider na tabeli ”TSK” iz Temerina na svom terenu prosuo bodove. Domaćin je prvi pripretio, ali nije bilo završnice. Prvu pravu šansu na utakmici imali su gosti. Brzo izveden aut i odličan šut Srdanovića zavšrio je u stativi a odbijenu loptu nije iskoristio Peković. Domaćin je imao sreće. A onda u 33. minutu slobodan udarac za ”Fruškogorac”. Odgovornost je preuzeo kapiten domaće ekipe Vojislav Dragojlović. Odlično je šutirao i preko živog zida u dalji ugao pogodio za 1:0 i veliku radost domaćih pristalica. Nije više bilo uzbuđenja do kraja prvog dela.

Na početku drugog dela gosti su bili bolji rival, domaćin je pao u igri. Polako je ekipa ”Cementa” počela da steže domaćina, ali odbrana ”zelenih” je delovala odlično i uspevala je da odoli napadima. Odličnu šansu gosti su propustili u 60. minutu. Srdanović je dobio loptu u srcu kaznenog ali je njegov udarac još jednom zakačio stativu. I par minuta kasnije još jednom je probao napadač ”plavih”. Ponovo brzo izveden aut i ponovo šut sa distance koji ovog puta nije bio toliko blizu gola. Domaćin se polako budi u poslednjoj četvrtini meča a publiku je probudio rezervista Ćirić. Nakon kombinacije sa Teofilovićem, šutirao je visoko a čuvar mreže Mandić okrznuo loptu koja odlazi preko gola. Desetak minuta kasnije još jednom je probao Ćirić, ovog puta šut je išao direktno u golmana. Na isteku regularnog dela igre, gosti su ostali sa igračem manje jer je Miljan Srdanović zaradio direktan crveni karton zbog nesportskog ponašanja i prigovora glavnom arbitru.

Na kraju pobeda domaćina koja im ostavlja matematičke šanse za jedno od prva dva mesta, sa druge strane, gosti imaju za čim da žale jer nisu iskoristili šanse koje su mogle da promene tok utakmice.

Sudijska trojka: Čurčić Miroslav, Stanić Srđan i Kovačević Dragan

Delegat utakmice: Nakomčić Goran

Sudijska trojka sa utakmice

Fruškogorac: Rankov, Teofilović (od 82. Sapundžić V), Perović, Andriga, Tucakov, Dragojlović, Popadić, Glišić, Begović, Đukić (od 61. Ćirić), Sapundžić N.

Ekipa Fruškogorca

Cement: Mandić, Zvekan, Mijailović, Zelić, Radulović, Peković (od 75. Šišljagić), Kovačević, Srdanović, Vesović (od 82. Jeremić), Ćuk, Varga (od 86. Kukuruzović).