DRUGA NOVOSADSKA LIGA! Proleter deklasirao komšije, Čuružani slavili u derbiju kola! Sloga iz Loka nije imala dovoljno igrača (FOTO, TABELA)

Pregled Druge novosadske lige

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 12. kola Druge novosadske lige

Sedam utakmica je bilo na programu, a samo jedna je odigrana u subotu. Takmičarski vikend u Drugoj novosadskoj ligi otvorio je duel ”Slanobarca” i ”Proletera 1951” sa Slane bare. Preostalih šest utakmica odigrano je u nedelju, a u ovom kolu slobodna je bila ekipa ”Čeneja”.

Slanobarac 0-13 Proleter 1951

Lider na tabeli deklasirao je ekipu ”Slanobarca”. Iako ”Slanobarac” svoje utakmice kao domaćin igra u Budisavi, ovog vikenda duel dve komšijske ekipe odigran je na terenu Proletera. Jedina utakmica koja je počela od 13 časova, sve ostale utakmice iz rasporeda po planu i programu počele su u 14 časova. Da će domaćin na ovoj utakmici doživeti potop moglo se nasluti već nakon dvadeset minuta. U trećem minutu utakmicu je otvorio autogol Milića, da bi u razmaku od šest minuta Drakulić Saša postigao tri gola. U 29. minutu na 5:0 povisio je Veselinović, a na isteku prvog poluvremena u razmaku od četiri minuta postignuta su još tri gola. Sa bele tačke bio je precizan Pavlović, Drakulić je iz igre postigao još jedan a pred istek 45. minuta pogodio je i defanzivac Paprić. I u drugom poluvremenu goleada. I drugo poluvreme otvorio je Drakulić, na 9:0 povisio je u 49.minutu postigavši svoj peti gol na ovoj utakmici. A do kraja utakmice golove su postigli još i Kavčić, Jovović, Bandić i Pavlović svoj drugi gol.

Pozdrav Saše Drakulića za publiku ; FOTO: printskrin/instagram/fkproleter_official

Hajduk (Č) 2-1 Borac (NS)

Uspeli su fudbaleri ”Hajduka” iz Čuruga da upišu novu trojku nakon derbija dvanaestog kola. Ugostili su dobru ekipu ”Borca” iz Novog Sada, koja je bila u seriji pobeda. Utakmicu su bolje otvorili Novosađani, Rogović je u 15. minutu doneo prednost od 0:1. Nije dugo trajalo radovanje, jer je domaćin ubrzo izjednačio sa bele tačke. Stefanović je napravio prekršaj a glavni arbitar Akin Filip pokazao na belu tačku. Precizan sa penala bio je Markov Dragan u 19. minutu utakmice. Mnogo startova i žustra igra na sredini terena naslućivali su podelu bodova, ipak, u 84. minutu Lazić Stefan pogađa za 2:1 i ispostaviće se donosi svojoj ekipi vredna tri boda. Bio je najviši u skoku i glavom je matirao Kizić Slobodana. Na kraju utakmice, zbog neprimernog ponašanja direktan crveni karton dobio je Đorđevski Stefan.

Titel 0-3 Sofeks

Ekipa ”Sofeksa” nastavlja da pobeđuje, ovog puta u gostima savladali su ”Titel”. Iako se domaćin dobro držao, čuvar mreže Đuričić Milorad kapitulirao je u 42. minutu. Gol je postigao kapiten gostujuće ekipe, Sofranin Nikola. Tek sredinom drugog poluvremena ekipa iz Futoga uspela je da slomi protivnika. Prvo je u 65. minutu Kutanjac povisio na 0:2 da bi pet minuta kasnije Popadić Novak postavio konačnih 0:3. U 80. minutu direktan crveni karton dobio je defanzivac ”Sofeksa” Sukara Boriša zbog nasilnog ponašanja i šutiranja klupe.

Obilić 1-0 Železničar NS

Uspeli su izabranici Panić Radoslava da pruže dobru partiju i upišu nove bodove. Drugu ovosezonsku pobedu ostvarili su nakon utakmice sa ekipom ”Železničara” iz Novog Sada. Pitanje pobednika praktično je rešeno u četvrtom minutu utakmice, gol je postigao Skeledžić Dejan. Iako su i jedni i drugi do kraja utakmice mogli do gola, mreže se više nisu zatresle. U 86. minutu utakmice pocrveneo je gostujući igrač sa brojem 17 Vidaković Danilo nakon što je koristio uvredljive reči na račun glavnog arbitra.

Miletić 0-2 Susek

Ekipa ”Suseka” i dalje nema poraz, ni nakon 12. odigranih kola u Drugoj novosadskoj ligi. Sa nova tri boda nastavili su poteru za ”Proleterom” koji je na liderskoj poziciji, ali sa utakmicom više. Domaća ekipa ”Miletića” uspela je da sačuva svoj gol u prvom poluvremenu i da unese nervozu u redove gostujuće ekipe. Dramu je prekinuo Apić u 49. minutu, glavom je postigao gol za 0:1. Tek pred kraj utakmice otklonjene su sve dileme po pitanju pobednika. Rezervista i džoker ekipe ”Suseka” Simić Slobodan nanizao je nekoliko igrača ”Miletića” i izašao sam pred golmana, udarcem u kontra ugao matirao je Petković Đurađa za konačnih 0:2 u 89. minutu utakmice.

Apić Mladen
Strelac prvog gola Apić Mladen

Hajduk (G) 1:1 Borac (R)

Interesantna utakmica odigrana je u Gardinovcima. Domaćin je poveo u 13. minutu nakon kornera. Ubačena lopta iz kornera, gužva u kaznenom prostoru, udarac Tošić Bogoljuba i nespretna reakcija Trifunov Ivana kumovala je golu, a to je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena. U 62. minutu gosti dolaze do izjednačenja. I ovaj gol je postignut nakon kornera. Udarac iz ugla izveo je Milanov Aleksandar, lopta je proletela kroz peterac a na drugoj stativi se našao Trifunov Ivan koji je glavom ubacio loptu u mrežu i iskupio se za autogol sa početka utakmice. Mogli su domaći fudbaleri ”Hajduka” da osvoje sva tri boda, ali nisu iskoristili kazneni udarac. Radaković je preuzeo odgovornost ali je njegovu nameru pročitao iskusni čuvar mreže Milanov Siniša koji je na kraju najzaslužniji za osvojeni bod.

Sloga 0-3 Vinogradar *

Utakmica između ”Sloge” iz Loka i ”Vinogradara” iz Ledinaca nije odigrana jer ni posle petnaest minuta od vremena određenog za početak utakmice, domaća ekipa ”Sloge” nije imala dovoljan (potreban) broj igrača za početak utakmice. Iz tog razloga utakmica se registruje službenim rezultatom 3:0 u korist FK ”Vinogradar” iz Ledinaca. Zbog neodigravanja utakmice, kažnjava se FK ”Sloga” iz Loka oduzimanjem jednog boda i novčanom kaznom od 20.000 dinara.