Druga pobeda naših košarkašicana SP: Protivnice Srpkinja se potukle nakon poraza (VIDEO)

Košarkašice Srbije ostvarile su drugu pobedu na Mundobasketu u Sidneju savladavši reprezentaciju Malija sa 81:68 (25:25, 18:14, 19:11, 19:18) u četvrtom kolu Grupe B Svetskog prvenstva u Sidneju.

Izjednačena igra u koji nijedna reprezentacija nije uspela da ostvari veću prednost obeležila je prvo poluvreme koje su srpske košarkašice rešile u svoju korist rezultatom 43:39.

Prednost od četiri poena naše igrčcie ostvarile su u drugoj četvrtini, budući da se prvih deset minuta igre u poptunosti igralo koš za koš – (25:25).

U uvodnih pet minuta treće četrtine Srpkinje uspevaju da se prvi put odlepe na dvocifrenu razliku, prvo na deset a pa potom i na 12 razlike (55:43), koju uspevaju da sačuvaju do kraja tog dela igre (62:50).

Sigurnom igrom uz trojke Saše Čađo koja je bila najefikasnija u reprezentaciji Srbije u jednom trenutku razlika je iznosila maksimalnih 20 poena.

Na kraju na semaforu je stajalo 81:68.

Čađo je postigla 20 poena, pratila ju je Tina Krajišnik sa 17, Jovana Nogić je dala svoj doprinos sa 13, a poen manje imala je Ivon Anderson.

Sutra Srbija igra poslednju utakmicu u Grupi B protiv selekcije Francuske od 9.30 po srednjoevropskom vremenu. Taj meč bi mogao da odluči o plasmanu u četvrtfinale.

Košarkašice Malija se potukle posle poraza od Srbije

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas u Sidneju selekciju Malija sa 81:68 (25:25, 18:14, 19:11, 19:18), u meču četvrtog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu.

Našim rivalkama je poraz očigledno teško pao, pa su rešile, međusobno da se obračunaju nakon meča – i to pred kamerama.

Naime, dok je Saša Čađo u miks zoni davala izjavu nakon pobede našeg tima iza njenih leđa se odvijala prava drama.

Dve reprezentativke Malija su se žestoko potukle na opšte zaprepašćenje svih prisutnih.

Sevale su pesnice, dok su saigračice bezuspešno pokušavale da ih razdvoje.