Dva lepa gola nisu bila dovoljna! KAĆANI PORAZOM ZAKOMPLIKOVALI SEBI SITUACIJU! Blickrig Fruškogorca (VIDEO)

Jugović Fruškogorac

Juče su se u Kaću sastali domaći Jugović i Fruškogorac iz Sremske Kamenice, a gosti su nakon preokreta odneli sva tri boda.

OFK Jugović 2:3 FK Fruškogorac

U okviru 27. kola Novosadske lige odigrana je utakmica u Kaću, viđeno je pet golova a gosti su pazarili nova tri boda. Po odlčnom terenu odigrana je prava prvenstvena utakmicu u koju je bolje ušao domaćin , od samog starta krenuli su agresivnije. U šestom minutu utakmice Jugović dolazi do prednosti, Nikolić je odlično primio loptu na ivici kaznenog i lepim udarcem od stativu postigao pogodak! Mogli su domaći nakon par minuta do još jednog gola, ali je golman Marijanac paradom sprečio siguran pogodak. Gostima je trebalo više od dvadeset minuta da povežu konce. Prvi udarac ka golu Jugovića uputio je kapiten Dragojlović šutem sa pola terena, malo je falilo da lobuje Kovačevića. U 26. minutu utakmice teško se povredio vezista domaćih Jevtić Lazar, pa je i hitna pomoć morala intervenisati. Igrao se 34. minut kada je Fruškogorac došao do poravnanja rezultata. Lošu reakciju golmana iskoristio je Vladimir Sapundžić kojem nije bilo teško da sa pet metara sprovede loptu u gol. Dva minuta kasnije nakon kornera najviši u skoku bio je Ušćumlić koji je glavom doneo preokret svojoj ekipi. Fruškogorac se tu nije zaustavio, već je nakon prelepe akcije došao i do trećeg gola koji je postigao Adamek u 40. minutu utakmice.

U drugom delu domaćin je krenuo na sve ili ništa. U potpunosti su se fokusirali na napad da probaju brzim golom da se vrate u igru. To im je uspelo tek u 61. minutu, po desnoj strani probio je Marković Ognjen, na slabo izbijenu loptu natrčao je Vukelić koji je snažnim udarcem pocepao mrežu za 2:3! Očekivao se još veći nalet domaćih, međutim gosti su počeli da prete iz kontranapada. Prvo je stariji Sapundžić mogao da reši pitanje pobednika, a ubrzo nakon njega to je mogao i mlađi. Domaćin je u 83. minutu najbliži bio poravnanju, lopta je dugo letela u kazneni prostor, pala je na peterac ali se Đekić nije najbolje snašao pa je čuvar mreže Marijanac uhvatio loptu. U samoj završnici Fruškogorac je propustio dve gol šanse. Panović je probio po desnoj strani i poslao loptu na drugu stativu, tamo se našao Ušćumlić koji je udarcem iz prve pogodio Markovića na gol liniji. U nadokandi vremena Jevtić je driblingom izbacio dva igrača ali njegov lob udarac osujetio je Kovačević.

OFK Jugović Kać
Intervencija Hitne pomoći

Kaćani su ovim porazom ostali na poziciji broj devet sa 29 bodova i matematički i dalje nisu sigurni po pitanju opstanka. Ostala su još tri kola do kraja, jedna pobeda ih vodi u mirnu luku. Fruškogorac iz Kamenice zacementirao se na petoj poziciji sa 52 boda.

Sudijska trojka: Nikolaš Nemanja, Zorić Dušan i Kalman Petar

OFK Jugović: Kovačević, Černjak (od 81. Simikić), Srdić, Vukelić, Nikolić, Jevtić (od 26. Đekić), Malešević, Ris, Babić, Pilipović, Sukara(od 14. Marković).

FK Fruškogorac: Marijanac, Zeković, Ušćumlić, Perović, Kukuruzović, Dragojlović, Sapundžić N , Petrović, Sapundžić V, Adamek (od 89. Panović), Jevtić.