”FRUŠKOGORCU” PRIPAO DERBI! Domaćin na vreme postigao golove, Kaćani posustaju! (FOTO, VIDEO)

Fruškogorac Jugović derbi
Fruškogorac 4-0 Jugović

Jedan od dva derbija 11. kola Prve novosadske lige odrigran je juče u Sremskoj Kamenici a sastali su se ”Fruškogorac” i ”Jugović” iz Kaća.

Duel dve trećeplasirane ekipe sa istim brojem bodova privukao je dosta pažnje. Dobro popunjene tribine stadiona u Sremskoj Kamenici, jaka sudijska trojka sa komunikacionim uređajima i lep sunčani dan jesu slika sa jučerašnje utakmice. Iako je utakmica imala veliku važnost , neke veće tenzije nije bilo.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti iz Kaća, Mudri je glavom spustio loptu do Đekića koji je iz okreta šutirao preko gola. Domaćin je vrlo brzo uzvratio, Sapundžić je centrirao a Baletić glavom šutirao pored stative. Par minuta kasnije, ponovo ista kombinacija ali u drugim ulogama. Baletić je spustio loptu glavom u kazneni prostor, a Sapundžić Vladimir odlično ispratio let lopte i ćušnuo je pored Mladenovića za 1:0 u 17. minutu utakmice. Golu je kumovala loša komunikacija odbrane ”Jugovića”. Deset minuta kasnije domaćin povećava prednost. Dragojlović je poslao centaršut sa polovine terena a u kaznenom prostoru našao se Baletić koji je glavom rutinski pogodio za 2:0. Mogao je Krpović tri minuta kasnije da poveća prednost, njegov udarac nije bio precizan. Pitanje pobednika praktično je rešeno u 34. minutu utakmice. Korner je izveo Dragojlović a sam kao duh na penalu je ostao Baletić Feđa koji još jednom glavom pogađa za 3:0 u 34. minutu utakmice. Uveo je u već u 38.minutu utakmice šef struke ”Jugovića” Trninić Milan dva brza krilna igrača Kasapovića i Putnika, da proba da vrati svoju ekipu u igru.

Uspeli su gosti u drugom poluvremenu da ukrote domaćina, prvih petnaest minuta nastavka pripalo je fudbalerima ”Jugovića”. Prvu priliku imali su preko rezerviste Risa, iz prve je šutirao nakon ubačaja Putnika. Pet minuta kasnije čuvar mreže ”Fruškogorca” Rankov Nemanja brilijantno odbranom sprečio je siguran pogodak. Nikolić je izveo korner, Kasapović glavom vratio na peterac a Vuletić iz okreta šutirao pravo pod prečku, međutim, Rankov je refleksno odbranio i sačuvao svoju mrežu. Tek posle te šanse domaćin se trgnuo, pa je rezervista Adamek nakon pet minuta provedenih u igri ispalio projektil i zatresao prečku. I rezervista Radaković je samo nakon par minuta od ulaska imao šansu. Fantastična kombinacija sa Baletićem i udarac iz prve otišao je pravo u ruke Mladenovića. Ipak, u 84. minutu Radaković dolazi do gola. Baletić je poslao loptu iza leđa odbrane do Adameka, šut je zaustavio golman Mladenović ali lopta se odbija i do nje prvi stiže Radaković koji postiže gol za svoj rođendan, 4:0. Siguran pogodak u 88. minutu sprečio je kapiten ”Jugovića” Nikolić, uklizao je i sa linije izbacio loptu nakon šuta Panovića.

Domaća ekipa ”Fruškogorca” nastavila je poteru za prvim dvojcem, i u poslednja četiri kola jesenjeg izdanja ulazi furiozno. Sa druge strane, fudbaleri ”Jugovića” su u krizi, vezali su tri poraza. Ruku na srce, teško je tri derbija za redom odigrati na visokom nivou. Sudijska trojka je kvalitetno odradila svoj posao.