HET-TRIK RADAKOVIĆA: Fruškogorac slavio u derbiju kola, Proleter odolevao ali nije izdržao! Rupa na mreži gola napravila problem (VIDEO)

Fruškogorac Proleter

U derbiju 2.kola Prve novosadske lige u Sremskoj Kamenici su se sastali ”Fruškogorac” i ”Proleter” sa Slane bare.

Fruškogorac 3-1 Proleter 1951

Pred dobro popunjenim tribinama u Sremskoj Kamenici sastale su se dve ekipe koje pretenduju za vrh tabele, a nakon više od devedeset minuta igre, tri boda su pripala ”Fruškogorcu”. Ekipa sa Slane bare dobro se držala, međutim, primili su gol u najgorem trenutku po njih, na isteku 45. minuta prvog poluvremena.

nsuzivo.rs

U prvih 15 minuta utakmice nije bilo šansi. I jedna i druga ekipa opipavale su puls protivnika i nameštale svoju igru. Gosti su taktički držali defanzivu i iz kontranapada pokušavali da ugroze gol. Domaćinu je pripala terenska inicijativa, a udarcima sa distance pokušavali su da ugroze Popina. Svoje udarce u nekoliko navrata oprobali su Popadić i Ranisavljević, dok je najizgledniju šansu za gol nakon kornera imao Tucakov. Gosti su do prvog udarca ka golu domaćina došli nakon slobodnog udarca. Šutirao je Mandić, ali ne dovoljno precizno. Delovalo je kao da će se na pauzu otići bez postignutih golova ali onda snajperski precizan centaršut Lakića i Radaković glavom postiže pogodak. Spletom okolnosti, lopta je prošla kroz mrežu a gostujući igrači signalizirali su glavnom arbitru da je lopta otišla pored gola. Usledila je konfuzija koja je trajala preko tri minuta. Na kraju, nakon konsultacije sudijska trojke, gol je priznat.

U drugom poluvremenu, inicijativa domaće ekipe se nastavila a gosti su ponovo pretili iz kontranapada. U 58. minutu Malešević je umakao odbrani ”Proletera” a Karan ga je povukao sa leđa u kaznenom prostoru pa je dosuđen kazneni udarac za domaćina. Precizan je bio još jednom Srđan Radaković. Iako je Popin pročitao stranu, udarac je bio perfektan. Tri minuta kasnije, Radaković postiže svoj het-trik. Petrović je centrirao a mladi napadač još jednom glavom postiže pogodak. Opustio se domaćin nakon trećeg gola, što je ekipa ”Proletera” prepoznala i kaznila golom. Nakon centaršuta, Galić Mladen je glavom poslao loptu u mrežu za 3-1, igrao se 73. minut utakmice. Da je snažan darac Galića u 83. minutu završio u mreži, imali bismo šok završnicu, međutim, čuvar mreže Nemanja Rankov je paradom zaustavio nezgodan udarac.

Na kraju, tri boda su ostala u Sremskoj Kamenici. ”Fruškogorac” je pobedom upisao važna tri boda, pred teško gostovanje u Bukovcu, dok ekipa ”Proletera” nakon dva kola ima samo jedan osvojen bod.

Sudijska trojka: Grgurović Pavle, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

Delegat utakmice: Panić Radojle

Fruškogorac: Rankov, Petrović, Paunić, Tucakov, Andriga, Glišić, Ranisavljević (od 46. Stevanović), Popadić (od 88. Perović), Lakić (od 79. Krpović), Radaković (od 62. Popadić M.), Malešević (od 62. Ćurko).

Proleter 1951: Popin, Vukaljević (od 67. Milićević), Popović, Paprić (od 46. Devušić), Karan, Suvajdžić (od 67. Ćulum), Petković (od 62. Blagojević), Vitanović (od 67. Vukić), Mandić, Galić, Putnik.