JOVANOVIĆ NE PRAŠTA: Tri boda ostala u Žablju! Petrovaradin nije iskoristio šanse (FOTO ; VIDEO)

U okviru 3. kola Prve novosadske lige u Žablju su se sastali domaći ”ŽSK” i ”Petrovaradina”, a domaćin je pitanje pobednika rešio u prvih 45. minuta.

ŽSK 3-1 Petrovaradin

Po izuzetno toplom vremena odigrala se prava takmičarska utakmica. I jedni i drugi igrali su na gol više, napadački. Domaćin je uspeo da steknutu prednost iz prvog dela utakmice sačuva i rutinski utakmicu privede kraju. Iako su gosti u drugom poluvremenu mogli da smanje prednost i vrate se u utakmicu, u toj nameri nisu uspeli.

Mogao je ”ŽSK” već u prvom minutu da dođe do prednosti, ali Boroja nije uspeo da matira mladog čuvara mreže Georgijevića. Ipak, u 7. minutu domaćin dolazi do prednosti preko Marka Jovanovića. Umakao je odbrani po levoj strani i preciznim udarcem u dalji ugao doneo prednost svojoj ekipi. Petrovaradin se brzo vratio u igru. Nakon kornera u 16. minutu najbolje se snašao kapiten gostujuće ekipe Nikola Mudrić, uspeo je da šutira i donese poravnanje. Međutim, samo minut kasnije usledio je novi šok za goste. Nesmotrenost u odbrani iskoristio je brzonogi Pinjo Miloš, koji je zaobišao golmana i šutirao u nebranjen gol za 2:1. Najbolju šansu za novo poravnanje ”Petrovaradin” je imao preko Adameka, koji je zatresao prečku. Na isteku 45. minuta domaćin je duplirao prednost. Strelac je još jednom bio Marko Jovanović.

Na početku drugog dela kapiten domaćih Đurđin je probao iz slobodnjaka. Šutirao je pored gola. Svaku dilemu oko pobednika u 50. minutu mogao je da otkloni Ninković, ali je šutirao pravo u Georgijevića. Gosti su većinu drugog dela utakmice pretili i u nekoliko navrata ozbiljno ugrozili gol Savanovića. Stopostotnu šansu u gol nije pretvorio rezervista Stefanović. I Budečević je snažnim udarcem šutirao preko gola, a usamljenost na drugoj stativi nije iskoristio Dugonjić. Na kraju ostalo je 3-1 a tri boda ostala su u Žablju.

”ŽSK” je upisao drugu ovosezonsku pobedu, dok je ekipa ”Petrovaradina” pretrpela prvi ovosezonski poraz.

Sudijska trojka: Milutinović Mladen, Dragoljević Zoran i Spasojević Damjan.

Delegat utakmice: Rajičić Miloš

ŽSK: Savanović, Kronić (od 90. Džambas), Ćirin, Đurđić, Tanasić, Ciganović, Ninković (od 90. Grbić), Markov, Jovanović, Boroja, Pinjo.

Petrovaradin: Georgijević, Berić (od 70. Budečević), Stanišić, Knežić, Pavkov, Dugonjić (od 81. Radman), Domazetović (od 46. Miščević), Pavlov, Adamek, Panović (od 61 Stefanović). , Mudrić.