KIŠA, NEVREME, PREKID I POBEDA BUKOVCA! Nikad dužih devedeset minuta i bitna pobeda Fruškogorskog partizana (FOTO ; VIDEO)

Crvena Zvezda Fruškogorski partizan

U subotu su se u okviru 26. kola Prve novosadske lige na najlonu sastali ”Crvena Zvezda” i ”Fruškogorski partizan” a gosti su ostvarili izuzetno važnu pobedu.

Crvena Zvezda 1-3 Fruškogorski partizan

Ko bi rekao da će nakon lepog sunčanog dana uslediti prolom oblaka i nevreme. Nakon 13 minuta igre, jaka kiša prouzrokovala je prekid utakmice jer se linije na terenu više nisu videle. Glavni arbitar Spasoje Jurišić je nakon konsulatacije sa pomoćnicima i delegatom doneo je odluku da obe ekipe pošalje u svlačionicu. U tim trenutcima nastavak utakmice je bio upitan. Kiša je i dalje jako padao i nije bilo uslova da se nove iscrtaju. Ipak, nakon skoro pola sata pauze kiša se polako stišavala, nove linije su iscrtane i utakmice je mogla da se nastavi.

Pre prekida utakmice, viđena je samo jedna šansa. Gosti su pripretili preko Antonića koji je pokupio loptu izvan kaznenog prostora i snažnim udarcem šutirao pored gola. Nakon prekida utakmice gosti ponovo bolji i nije im dugo trebalo da povedu. Centaršut nakon faula i gužvu u kaznenom prostoru iskoristio je Strahinja Čergić i sa tri metra ubacio loptu u mrežu, igrao se 19. minut utakmice. Bukovčani su diktirali tempo, nisu dozvoljavali domaćinu da pređe polovinu terena. Ipak, sredinom prvog dela lukav udarac Marka Nikolaša mogao je da košta goste. Šutirao je sa preko 40 metara, čuvar mreže Lalić uspeo je da bez većih poteškoća zaustavi udarac. Gosti su do kraja prvog dela mogli i da povise prednost, ali raspoloženi Cvetinović Nikola sačuvao je svoj gol u nekoliko navrata.

Na samom početku drugog poluvremena zatresla se i prečka domaćih. Držala se ”Crvena Zvezda” sve do 57. minuta kada su po drugi put morali da vade loptu iz svoje mreže. Prekid je izveo Antonić, njeog šut pogodio je Hajrizija a lopta se odbija do Predraga Poznanovića kojem nije bilo teško da sa osam metara povisi prednost na 0:2. Domaćin se polako budi nakon primljenog drugog gola i počinje da igra a nešto hrabriju igru uspeli su da krunišu golom u 70. minutu. Centaršut na drugu stativu ispratio je rezervista Maljurić i glavom vratio loptu na peterac gde se našao kapiten domaćih Mirsad Hajrizi i rutinskim udarcem pakuje loptu u mrežu za 1:2. Ušla je nervoza u redove ”Fruškogorskog partizana” ali ipak su uspeli da ostanu skoncentrisani i privedu završnicu utakmice u svoju korist. Sve dileme otklonjene su u 90. minutu utakmice prelepim golom Vladimira Devića. Stojanović je soloprodorom došao do kaznenog prostora gde je odložio loptu za Devića koji šutira u dalji ugao gola za konačnih 1:3.

Vredna pobeda ekipa iz Bukovca koja kao prva na tabeli ulazi u poslednjih četiri kola. Ova utakmica bila je jedna od težih na njihovom putu do cilja. I ova prepreka je uspešno preskočena.

Sudijska trojka: Jurišić Spasoje, Nikolaš Nemanja i Štumpf Željko

Delegat utakmice: Nakomčić Goran

Sudijska trojka

Crvena Zvezda: Cvetinović, Kolarov, Živković, Marković M, Marković D, Petrović, Nikolaš, Hajrizi (od 83. Savić), Marinković (od 83. Bošnjak), Karać (od 56. Maljurić), Stanković.