KIŠA, PREKID I GOLEADA: Zeleno-belima ni kiša NIJE smetala, gosti pali u drugom poluvremenu (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac Crvena Zvezda

U okviru 4. kola Prve novosadske lige u Sremskoj Kamenici su se sastali ”Fruškogorac” i ”Crvena Zvezda” iz Novog Sada.

Fruškogorac 4-1 Crvena Zvezda

Kameničani igraju bez greške na svom terenu. Ovog puta bili su krupan zalogaj za ekipu novosadske ”Crvene Zvezde”. Iako su gosti bolje ušli u utakmicu i stvorili izglednije šanse, domaćin je promašaje kaznio u najboljem trenutku po njih, na isteku 45. minuta. Izuzetno jak pljusak prekinuo je na kratko utakmicu, ali je ona ipak nastavljena i uspešno privedena kraju.

Neverovatno je šta je teren u Sremskoj Kamenici uspeo da ”popije”. U roku od 20 minuta pala je ogromna količina vode i teren je bio vidno dobro natopljen. Nastavak meča dovodio se delimično u pitanje, ali je nakon 15 minuta pauze na poluvremenu drenaža na ternu odradila svoj deo posla pa se fudbal u Kamenici mogao igrati bez većih poteškoća.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i prvu šansu stvorili preko Stankovića. Njegov udarac otišao je preko gola. Isti igrač je uputio odličan centaršut a Banjac glavom okrznuo loptu koja je završila na stativi gola. Stanković je još jednom napravio problema u odbrani ”Fruškogorca”, još jedan odličan centaršut u gol nije pretvorio ponovo Banjac. Šutirao je glavom pravo u Rankova. Na drugoj strani udarac je oprobao Lakić, a zatim i Dragojlović iz slobodnog udarca. Igrao se 37. minut kada je utakmica u Sremskoj Kamenici na kraktko prekinuta zbog jake kiša i leda. Nakon par minuta utakmica je nastavljena sa namerom da se izgura bar do poluvremena, pa da se vidi za dalje. Korner u 45. minutu koštao je ”Zvezdu” gola. Odličan centaršut i ponovo odličan skok Branislava Tucakova za 1:0. Kosturanov je loše procenio let lopte, a isksusni štoper je to iskoristio.

Na početku drugog poluvremena domaćin dolazi do drugog gola. Centarfor Stefan Malešević izborio se za šut i uputio nezgodan udaraca za 2:0. Čuvar mreže Kosturanov samo je pogledom ispratio udarac. Igrao se 50. minut utakmice. U 63. minutu rešeno je pitanje pobednika. Malešević je oduzeo loptu Hajriziju i nesebično je dodao do Srđana Radakovića koji dribla čuvara mreže i šalje loptu u gol za 3:0! Četiri minuta kasnije domaćin ponovo stiže do gola. Rezervista Miloš Popadić ubacio je loptu u kazneni prostor a to je ispratio mladi Ognjen Ranisaljvević koji unutrašnjim delom stopala šalje loptu u gol za 4:0 u 67. minutu utakmice. Desetkovana ”Zvezda” pokušavala je da uspostavi ritam i konsoliduje se, a primetan je bio izostanak nekolicine igrača. Uspeli su da dođu do utešnog gola. Blistavi pojedinac u njihovim redovima Nemanja Stanković ubacio je loptu na peterac a rezervista Martin Savić samo postavio nogu u sproveo loptu u mrežu za 4:1 u 81. minutu. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa je isti rezultat ostao na snazi.

Važna pobeda za zeleno-bele iz Kamenice koji nakon četiri teška kola imaju 8 bodova na kontu. Fudbaleri ”Crvene Zvezde” su u lošoj formi, jer imaju samo jedan osvojen bod i moraće pod hitno da ostave sve iza sebe i da u narednim utakmicama potraže prekid loše serije.

Sudijska trojka: Kaplijev Petar, Grmuša Branko i Subašić Milorad.

Delegat utakmice: Đurović Vladimir.

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Dragojlović (od 70. Krpović), Tucakov, Andriga, Glišić, Ranisavljević, Popadić (od 75. Pavlović), Radaković, Lakić (od 65. Popadić M.) i Malešević.

Crvena Zvezda: Kosturanov, Bajić, Bošnjak (od 71. Amidžić), Mijić, Barać, Marić (od 65. Đurđev), Lučić (od 71. Savić), Hajrizi, Banjac, Muratović (od 65. Petrović) i Stanković.