KLINCOV SPASAO BUKOVČANE: Fruškogorcu izmakla pobeda u nadoknadi! Fantastični RANKOV igrač utakmice (FOTO ; VIDEO)

Fr. partizan 2-2 Fruškogorac

U okviru derbija 3. kola Prve novosadske lige u Bukovcu su se sastali ”Fruškogorski partizan” i ”Fruškogorac iz Sremske Kamenice.

Fruškogorski partizan 2-2 Fruškogorac

Kao i uvek, duel ove dve ekipe privlačio je veliku pažnju. Komšijski rivalitet i prestiž uvek su krasile ove dve ekipe. Tako je bilo i ovog puta, golovi, tenzija, kartoni ali ipak sve u granicama sportskog duha. Iako su kameničane sekudne delile od senzacionalne pobede, u nadoknadi vremena domaćin je golom Miroslava Klincov uspeo da izvadi kestenje iz vatre i izbegne poraz.

Domaćin je za nijansu bolje ušao u utakmicu. Stvorili su dve polušanse a Berić je imao odličnu poziciju. Šutirao je preko gola. Gosti su iz prve prave šanse ozbiljno ugrozili gol, Lakić je atraktivno zatresao stativu. I udarac Maleševića je bio opasan, ali je čuvar mreže Tešanović uspeo da zaustavi udarac. Domaćin je najbolju šansu imao preko poznanovića, međutim, njegov udarac ukrotio je Rankov. Ekipa ”Fruškogorca” mogla je da iskoristi lošu reakciju odbrane domaćih, ali je Radaković traljavo šutirao. Pred istek prvog poluvremena Dević je glavom mogao da donese prednost, šutirao je pored gola.

Od početka drugog poluvremena gosti bolji na sredini. Držali su ritam i igru. Domaćin je brzom tranzicijom i kontranapadima pokušavao da dođe do gola. Najbolju šansu u drugom delu imali su preko Devića. Odlično je šutirao preko živog zida, ali je mladi čuvar mreže Rankov još jednom paradom zaustavio udarac. Dva minuta kasnije dosuđen je penal za domaće, jer je gostujući igrač igrao rukom u kaznenom prostoru. Odgovornost je preuzeo Vladimir Dević. I ovog puta Rankov je izašao kao pobednik, pročitao je nameru iskosnog Devića ali onda katastrofalna reakcija Krpovića koji šalje loptu u svoju mrežu za 1:0 od 52. minuta. Nisu gosti pali nakon ovako primljenog gola, već su se vrlo brzo vratili u igru. Krpović je šutirao a na odbijenu loptu natrčava Nikola Lakić koji donosi poravnanje u 62. minutu utakmice. Potpuni preokret usledio je 76. minutu. Centaršut Ćurka, loša reakcija odbrane i snažan udarac Ognjena Ranisavljevića za 1:2! Krenuo je domaćin nakon toga na sve ili ništa, ali je u još nekoliko navrata odlični Nemanja Rankov spašavao svoju ekipu. I kada je delovalo da će Kamenica doći do senzacionalne pobede, usledila je brza reakcija koju je u gol pretvorio Miroslav Klincov. Lopta je jedva prešla liniju a to je bilo dovoljno za 2:2.

Na kraju, podela bodova  i prekid loše tradicije za ekipu ”Fruškogorca” koja preko deset godina nije uspevala da osvoji bodove u Bukovcu. I jedni i drugi nakon tri odigrana kola nemaju poraz.

Sudijska trojka: Duvnjak Dejan, Milovanović Radenko, Grmuša Branko

Delegat utakmice: Milanović Tihomir

Sudijska trojka

Fruškogorski partizan: Tešanović, Dević, Misini (od 88. Kondić), Klincov, Janić, Dević, Dulić (od 91. Čavić), Berić, Poznanović, Kantar, Tomljanović (od 80. Bjelić).

Fruškogorac: Rankov, Petrović (od 46. Ranisavljević), Paunić (od 87. Perović), Tucakov, Andriga, Glišić, Popadić, Malešević (od 60. Ćurko), Radaković (od 60. Popadić M), Lakić, Stevanović (od 46. Krpović).