Košarkašice Srbije pobedile Crnu Goru i obezbedile kvalifikacije za OI u Parizu

Košarkašice Srbije pobedile su danas selekciju Crne Gore rezultatom 63:58 (19:16, 19:15, 15:12, 10:15) na Evropskom prvenstvu u meču odigranom u razigravanju za učešće u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Parizu.

Ovom pobedom srpske košarkašice su ostale u igri za peto mesto na prvenstvu, za koje će se boriti sa selekcijom Nemačke u nedelju.

Srbiju je do pobede predvodila Ivon Anderson sa 23 poena, pet skokova i isto toliko asistencija. U drugoj selekciji istakla se Nataša Mek sa 20 poena i 13 skokova.

Srbija je bolje otvorila meč i uspela da nametne svoj tempo igre. Upsevale su košarkašice Srbije da održavaju prednost ali ona nije rasla iznas četiri poena. Početkom druge deonice Crna Gora je povela posle serije 5-0. Do kraja prvog poluvremena Srbija je vodila i sa 11 poena ali je na pauizu otišla sa +7.

U drugom poluvremenu prednost Srbije je uglavnom bila dvocifrena, u poslednju četvrtinu izabranice Marine Maljković unele su deset poena prednosti. Opet je četvrtinu Crna Gora otvorila sa serijom 5-0 i pokazala da se ne predaje. Nije uspevala Srbija da zaključi utakmicu. Pola minuta do kraja utakmice Srbija je vodila samo tri poena ali su dva pogođena bacanja Maše Janković, na sedam sekundi do kraja meča rešile pritanje pobednika.