KOVILJČANI PREŽIVELI GOSTOVANJE: Moravac sa penala doneo tri boda, domaćin ima za čim da žali! (FOTO ; VIDEO)

Zvezda Kovilj

Počela je nova sezona Prve novosadske lige a ekipa portala Nsuživo ispratila je utakmicu između ”Crvene Zvezde” i ”Šajkaša 1908” iz Kovilja.

Crvena Zvezda 1-2 Šajkaš 1908

Utakmica je opravdala epitet derbija kola. Mnogo tenzije i dosta prilika, na kraju tri boda za goste. Ima domaća ekipa ”Crvene Zvezde” za čim da žali, pritisnuli su goste u drugom delu i nakon poravnanja jurili preokret, ali je ih kazneni udarac u 79. minutu koštao bodova.

Domaćin imao šansu da prvi ugrozi gol. Novajlija Banjac presekao je loptu Alempića i dodavanjem uposlio Nikolaša koji je slabašnim udarcem pogodio pravo u čuvara mreže Martinovića. Koviljčani su uglavnom pretili udarcima sa distance ali svaki šut je išao pored gola. U 16. minutu zbog povrede Cvijić je morao van igre a u igru je ušao mladi Dejan Savić. Upravo je džoker sa klupe u 32. minutu nakon asistencije Kotuljač Miroslava poslao loptu u prvu stativu. Kosturanov ništa nije moga. Najbolju priliku za izjednačenje u prvom poluvremenu imao je Banjac. Međutim i ovaj udarac uspeo je da zaustavi raspoloženi Martinović. Gosti su diktirali tempu u prvom delu, a domaća ekipa nije uspevala da nametne svoj stil igre.

U Drugom poluvremenu druga slika. Zvezda je počela da igra pa se celo težište igre prebacilo na polovinu protivnika. Ekipa ”Šajkaša 1908” se branila i čekala da iz kontranapad reši pitanje pobednika. Mogao je Moravac u 55. minutu da reši sve dileme, ali prečka je bila saveznik domaćinu. Da do poravnanja ne dođe u 60. minutu poobrinuo se još jednom Martinović. Odličan udarac Stankovića zaustavi je teškom mukom. Ipak, nije mogao da drži svoju ekipu u životu čitavo drugo poluvreme. Nakon kornera, u kaznenom prostoru se najbolje snašao rezervista Ognjen Muratović koji je glavom doneo poravnanje u 70. minutu utakmice. I kada je mirisalo na remi, što je u tom trenutku delovalo kao najrealniji rezultat, nesmotrenost u odbrani i povlačenje u kaznenom prostoru domaće ekipe glavni arbitar okarakterisao je kao kazneni udarac.

Dosuđeni kazneni udarac za goste:

Bunili su se domaći žestoko, ali promene odluke nije bilo. Odgovornost je preuzeo Ranko Moravac i sa bele tačke postavio konačnih 1:2. Moglo su gosti do kraja utakmice da postignu još jedan pogodak, u prvoj situaciji Veselinović je pogodio stativu a u drugoj je intervenisao Kosturanov.

Tri boda odoše u Kovilj, za odličan start prvenstva. Domaćin ima za čim da žali, bod im je bio na dohvat ruke.

Sudijska trojka: Kukuda Ivan, Štumpf Željko i Veselinović Nikola

Delegat utakmice: Đurđević Stevan

sudisjka trojka

Crvena Zvezda: Kosturanov, Mijić, Marković, Marković D, Dušanić, Marinković, Nikolaš, Hajrizi, Banjac (od 64. Muratović), Stanković (od 64. Savić), Vukašinović (od 90. Đurđev).