LUDILO U OKLAHOMI Pokuševski imao pobedu u rukama, ali maestralni JOKIĆ posle produžetaka spašava Denver (VIDEO)

Denver Nagesi pobedili su na gostujućem terenu ekipu Oklahoma Siti Tandera (131:126) posle produžetaka i tako prekinula niz nešto lošijih rezultata.

Ponovo je ekipa Majka Melouna bila blizu da izgubi od autsajdera, međutim najbolji srpski košarkaš Nikola Jokić pobrinuo se da ne bude tako. MVP je postigao 39 poena, dodao 9 skokova i isto toliko asistencija.

Neočekivano, pratio ga je Vlatko Čančar sa 20 poena, dok je Brus Braun zabeležio tripl dabl, 17 poena, 13 skokova i deset asistencija.

U ekipi Oklahome Šej Gildžs-Aleksander standardno je bio najbolji pojedinac sa 31 poenom i 11 asistencija, međutim odličnu rolu imao je i Aleksej Pokuševski. Uprkos problemima sa faulovima Aleksej je postigao 13 poena i dodao po tri blokade i asistencije.

Takođe, imao je mirnu ruku sa linije za slobodna bacanja pri rezultatu 118:118 i tako doneo +2 svojoj ekipi. Ipak, Eron Gordon je na asistenciju Jokića utakmicu odveo u produžetak.

Dva potpuno različita poluvremena imali smo priliku da gledamo na ovom meču. Tokom prvog kvartala Nagetsi su uništavali domaću ekipu i u jednom momentu čak imala i 19 poena prednosti. Još više raspucani i jedni i drugi bili su u drugoj četvrtini gde je Oklahoma postigla neverovatnih 42 poena za 12 minuta.

Uspeli su Tanderi da smanje zaostatak na sasvim pristojnu razliku pred poluvreme, svega -6. Trojkom Dorta otvorili su treći period i tako napravili podlogu za potpuni preokret i seriju 13:2, a veliku ulogu u svemu tome imao je Poku. Ubrzo je domaći tim imao 15 poena prednosti.

Nagetsi su poznati kao tim koji nikad neće odustati, pa je bilo za očekivati da ovaj meč ponovo postane rezultatska klackalica. U prilog tome ide i činjenica da je Oklahoma bezbroj puta ove sezone prosipala veliku prednost.

Dominirao je Nikola Jokić u pohodu na preokret tokom odlučujuće četvrtine, gde je bio dvocifren i vrlo siguran sa linije za slobodna bacanja, a na kraju i maestralno asistirao Eronu Gordonu za ključne poene kojima su gosti obezbedili produžetak.

U produžecima se prikazao Brus Braun koji je znao da iskoristi asistencije Jokića i svojih saigrača i tako donese zlata vrednu pobedu svom timu. Odlučujuće poene sa linije za slobodna bacanja za konačan rezultat postigao je Nikola Jokić.