MARATON, POVREDA, BEZOBRAZNA PUBLIKA I POBEDA ĐOKOVIĆA! Novak posle VELIKE DRAME slomio sjajnog Španca i prošao u četvrto kolo (FOTO/VIDEO)

Srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u četvrto kolo Rolan Garosa, pošto je u trećem pobedio Alehandra Davidoviča Fokinu rezultatom 7:6(7:4), 7:6(7:5), 6:2.

Iako je meč završen u tri seta i te kako možemo da kažemo da je smo gledali maraton, s obzirom na to da je trajao tri sata i 36 minuta.

Španac je pobedio Đokovića u prethodnom međusobnom susretu koji je odigran na šljaci Monte Karla 2022. godine, a ovaj put je pružio fenomenalan otpor.

Davidovič Fokina je igrao fenomenalno, a uz nekoliko šokantnih Novakovih grešaka bio je izuzetno težak protivnik.

View this post on Instagram

A post shared by Roland-Garros (@rolandgarros)

Đoković je igrao kvalitetan meč, ali je u prvom setu u samoj završnici napravio tri duple servis greške i tako praktično poklonio protivniku brejk. Srećom, uspeo je da se podigne, uzvrati i izjednači na 6:6, zatim da u taj-brejku obezbedi prednost.

Drama je viđena i u drugom setu, ali i čak šest brejkova. Novak je imao zaostatak, pa prednost dva puta, a u ovom periodu igre Španac je bio taj koji je uspeo da se izbori za igranje “13. gema”.

Opet se Đoković bolje snašao, pokazao iskustvo i došao do 2:0, a nakon što je dobio zvižduke posle poslednjeg poena u taj-brejku, burno je reagovao i osvajanje seta proslavio “prema tribinama”, zbog čega su zvižduci nastavljeni i tokom pauze između dva seta kada je fizioterapeut masirao Novaku levu butinu.

I, kao da je sramno ponašanje navijača u Parizu motivisalo srpskog tenisera koji je u trećem setu najlakše slomio otpor rivala.

U četvrtom kolu Đoković će igrati protiv boljeg iz duela Huana Pabla Variljasa i Huberta Hurkača.