MOĆNA SRBIJA JE U ČETVRTFINALU SVETSKOG PRVENSTVA: “Delfini” se mučili protiv domaćina, pa POKAZALI SILU! Neka se spremi Italija!

Vaterpolo Srbija

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva!

“Delfini” su pobedili domaću ekipu Japana rezultatom 16:10 (3:3, 3:2, 7:2, 3:3), a za polufinale će igrati protiv Italije.

Opravdala je Srbija ulogu favorita iako nije na najbolji način ušla u meč. Japanci su na startu imali 2:0, ali Strahinja Rašović nije dozvolio domaćinu da prvu četvrtinu završi u rezultatskom plusu.

Golman Tanamura je odbranama pomogao svom timu, a velika borba viđena je i u drugoj deonici.

U trećoj četvrtini je sve bilo rešeno, Srbija je zaigrala znatno bolje, pokazala da je kvalitetniji tim i došla do prednosti koju ne bi mogli da stignu ni ekipe jače od Japana.