MOĆNA SRBIJA PREGAZILA ŠVEDSKU: Het-trik Mitrovića i evrogol Lukića oduvali Skandinavce! Sledi meč odluke u Norveškoj (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u petom kolu Lige nacija Švedsku sa 4:1 (2:1).

Orlovi su stigli do deset bodova i deobe prvog mesta sa Norveškom. Ipak, za prvo mesto i plasman u A diviziju potrebna je pobeda u utorak u Norveškoj.

Aleksandar Mitrović je zabeležio het-trik golovima u 18., 45+1. i 48. minutu, a tačku na meč je stavio Saša Lukić u 70. minutu. Jedini gol za Švedsku je delo Klasona u 15. minutu.

Orlovi su na stadionu Rajko Mitić od starta kontrolisali igru, ali nakon velikog promašaja Andrije Živkovića, Šveđani su prvi put pošteno prešli polovinu i odmah stigli do gola preko Klasona u 15. minutu.

Više od 10.000 mališana na tribinama bilo je razočarano, ali samo tokom narednih tri minuta, koliko je bilo dovoljno Srbiji da dođe do izjednačenja. Aleksandar Mitrović je udarcem glavom na asistenciju Andrije Živkovića doneo poravnanje.

Šanse su se nakon toga ređale jedna za drugom. Mitrović, pa Vlahović dva puta, a odmah nakon njega i Tadić…

Nova velika radost mladih navijača došla je kada je izgledalo da će se poluvreme završiti bez još jednog pogotka Dušan Tadić je iz kornera pronašao Mitrovića, a onda opet udarac glavom i opet gol u nadoknadi prvog dela.

Mitrogol je pogodio još jednom i to na startu drugog poluvremena kada je kompletirao het-trik i dokazao da je napadačka sila. To je bio 49. gol rekordera u dresu nacionalnog tima.

Najlepši trenutak na meču dogodio se u 70. minutu kada je Saša Lukić postigao prelep gol udarcem sa 20 metara od gola. Srbija je pokazala da je kvalitetnija od Švedske, stigla je do tri boda, a za prvo mesto i plasman u A Ligu nacija potrebno je da u utorak u Oslu pobede Norvešku.