NOVAK POBEDIO RUSA ZA POLUFINALE ZAVRŠNOG MASTERSA! Maestralni Đoković održao čas tenisa Rubljovu u Torinu (VIDEO)

Najbolji srpski teniser overio je plasman u polufinale Završnog turnira u Torinu, pošto je u drugom meču “crvene grupe” ubedljivo savladao ruskog tenisera Andreja Rubljova rezultatom 6:4, 6:1.

Meč je trajao samo 67 minuta!

Sjajnom igrom Novak je izludeo Rusa na ovom meču. Teniseri su sjajno servirali u prvom setu, nije viđena nijedna prilika za brejk sve do desetog gema, kada je Novak izvršio žestok pritisak na servis Rubljova, izborio prvu priliku za brejk i odmah iskoristio šansu koja mu se ukazala.

Način na koji je izgubio set, potpuno je poremetio Rubljova. Nervozni Rus srljao je iz greške u grešku, što je srpski as sjajno koristio. Potpuno je preuzeo kontrolu. U drugom gemu stigao je do brejka i tako psihički potpuno ubio u pojam rivala. Do kraja seta još jednom je oduzeo servis Rubljovu i sa ubedljivih 6:1 overio pobedu i plasman u polufinale.

Novak će u petak, u poslednjem kolu grupne faze, odmeriti snage sa Danilom Medvedevim, ali taj meč za njega neće imati rezultatski značaj jer je već sada sigurno obezbedio mesto u polufinalu.

S druge strane, Rubljov će morati da savlada Stefanosa Cicipasa ukoliko želi da se nađe u samoj završnici.

Novak je 11 put u karijeri izborio plasman u polufinale. Srpski as ima pet titula i ukoliko trijumfuje u Torinu izjednačiće rekord Rodžera Federera koji je šest puta trijumfovao na Završnom turniru.