NOVOSADSKA SLAVIJA PREUZELA LIDERSKU POZICIJU! Bačka iz Begeča u poslednjim minutima do pobede!

Slavija Šajkaš 1908

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 20. kola Novosadske i Gradske lige Novi Sad, a rezultati iz Novosadske lige privlače veću pažnju.

U subotu se u ”jačoj” ligi odigrao derbi vrha tabele između Slavije i Šajkaša 1908. Nakon više od 90 minuta igre domaća Slavija uspela je minimalnim rezultatom da savlada direktnog konkurenta za vrh i smeni ga prvog mesta pa tako nakon više nedelja imamo novog lidera na tabeli. Ovim rezultatom profitirala je i ekipa Tatre iz Kisača koja je u gostima savladala ŽSK i uz nova tri boda ”poravnala” se na tabeli sa trenutno drugoplasiranim Šajkašem 1908 iz Kovilja. Temerinski TSK uspeo je nakon tri utakmice bez pobede da prekine taj niz pobedom nad Novosadskim Borcem. Petoplasirani Fruškogorac iz Sremske Kamenice u lepom je zaletu, tri vezane pobede od toga dve u gostima.

Biće žestoko u bori za opstanak a u direktnom duelu dve ekipe koje se grčevito bore, deblji kraj je izvukla Crvene Zvezde koja je savladala Petrovaradin rezultatom 3:2. Omladinac iz Stepanovićeva je na iznenađenje svih savladao u gostima Jugović iz Kaća i bar na kratko pobegao iz ”crvene” zone. Gospođinačko Jedinstvo polako pakuje kofere za niži rang jer ni ovog puta nisu osvojili preko potrebne bodove.

Bačka 1923 Jedinstvo

U gradskoj ligi glavni konkurenti za vrh i plasman u Novosadsku ligu uspeli su da savladaju svoje protivnike. Susek je na svom terenu rutisnki savladao OFK Hajduk i nastavio poteru za vodećim dvojcem. Lider na tabeli OFK Sirig takođe je ubedljivim rezultatom savladao svog protivnika , a žrtva je bila ekipa Moskve. Najveće iznenađenje bilo je na pomolu u Vilovu gde je domaća ekipa Obilića dočekala drugoplasiranu ekipu na tabeli Bačku iz Begeča. Dobro su se držali domaći sve do 87. minuta kada je golgeter Bačke Leđanac Nikola uspeo da savlada raspoloženog Mladenovića i donese tri boda koja ih zadržavaju na poziciji broj dva.