ODBOJKAŠICE SRBIJE POSLE 5 SETOVA SRUŠILE POLJSKU: Poslednji poen za polufinale izazvao muk u hali (VIDEO)

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva.

Srbija je posle preokreta pred oko 13,000 gledalaca u Gljivicama savladala domaćina Poljsku sa 3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 24:26, 16:14).

Srpkinje će za finale i odbranu titule igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, a taj meč je na programu u sredu u 20.30 časova. Ove dve selekcije su igrale na ovom šampionatu u drugoj fazi, a Srbija je tada slavila sa 3:0.

Tim selektora Danijelea Santarelija uspeo je da neutrališe fantastičnu atmosferu koju su pravili navijači Poljske u Gljivicama u areni kapaciteta 13,000 mesta. Međutim, u finišu prvog seta Poljska je zaigrala sjajno na mreži i sa nekoliko poena u bloku uspela da okrene set u svoju korist i za 23 minuta stigle do seta.

Srbija je od starta drugog seta zaigrala mnogo bolje, držala većim delom seta opipljivu prednost, ali je Poljska pri rezultatu 21:13 ušla u seriju i opasno pripretila na 22:20. Ipak, Srbija je hladne glave ušla u sam finiš seta i rešila ga u svoju korist.

Srpski tim je i u trećem setu držao prednost. Ključni deo desio se pri rezultatu 18:18, kada su Poljakinje ušle u niz grešaka, pa je Srbija serijom 7:0 rešila ovaj deo igre i preokrenula za 2:1 u setu.

Posle izjednačenog početka četvrtog seta, Srbija je bila ta koja se odvojila i povela sa 12:8. Srbija je imala praktično meč u svojim rukama, vodila je sa 23:19, ali je onda usledio niz grešaka i na prijemu i u napadu, pa je Poljska napravila seriju 5:0, a zatim iskoristila drugu set loptu za izjednačenje u setovima – 2:2.

U petom, odlučujućem, setu sve vreme se igralo poen za poen i kada se stiglo do rezultata 13:13 odlučivali su nervi, ali i iskustvo, koje je bilo na našoj strani. Prvu meč loptu nismo iskoristili, ali jesmo drugu as servisom Jovane Stevanović.

Tijana Bošković je zabeležila 38 poena, Brankica Mihajlović 15, Jovana Stevanović 12 poena, Maja Aleksić 9, Bojana Drča 3, a Bjanka Buša 2 poena.